Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Miletínští ochotníci připluli do Mlázovic s Gulliverem

27. 03. 2016

Divadelní soubor Erben z Miletína zavítal v sobotu 26. března 2016 do Mlázovic, aby tu na sále místní Radnice sehrál svůj nový kus, Gulliverovy cesty.

Obyvatelé městečka mají již několik let po sobě další variantu kulturního vyžití v podobě divadelního představení ochotníků z Miletína. Letos k nám zavítali s nově nastudovanou hrou Gulliverovi cesty. Jak již název napovídá, jedná se o volně zpracované dílo Jonathana Swifta, kterým se inspiroval a pro svůj soubor zpracoval Vladimír Kněžourek.

A tak se cestami Lemuela Gullivera za rozličnými národy světa mohli kochat i mlázovičtí. A že bylo na co se koukat. Souboru se povedlo velmi nápaditě provést diváky jak zemí Liliputů, tak koňských bytostí. A návštěva u obrů, to byla teprve podívaná. Gulliver tančil s Havaiskými kráskami, prchal před loupežníky, popíjel s pistolníky v saloonu, ale především se plavil po moři. Představení bylo ozvláštněno speciálními zvukovými a vizuálními efekty, což jen umocnilo celkový zážitek.

I přes pěkné počasí vybízející k procházce či práci na zahrádce si vystoupení nenechala ujít téměř stovka diváků a svého rozhodnutí určitě nelitovali, jak dokázali soustředěnou pozorností během představení a mohutným potleskem v závěru.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#1 | Iva Kubíčková | 04. 04. 2016 11:26
Chtěla bych pochválit divadelní soubor Erben, který k nám zavítal .Chodím na ně pokaždé když k nám zavítají a řekla bych, že jsou rok od roku lepší. Gulliverovy cesty se jim opravdu vydařily. Odměnou byl velký potlesk plného sálu. Odcházeli jsme s úsměvem na rtech. Rádi bychom přispěli třeba dobrovolným vstupným. Určitě by si ho zasloužili. Díky za příjemné sobotní odpoledne.