Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Magnusek po roce opět výborně bavil diváky kina

18. 08. 2013

Mlázovické kino přivítalo v pátek 16. srpna 2013 vzácnou návštěvu. Svůj film „Jedlíci“ přijel osobně uvést známý filmař Tomáš Magnusek. Po skončení promítání neúnavně bavil společně s Milanem Chárou vděčné publikum.

Z právě probíhajícího natáčení komedie „Modelky“ si odskočil, do mlázovického kina Radnice, známý režisér, scénárista a herec Tomáš Magnusek, na uvedení svého nejnovějšího filmařského počinu „Jedlíci aneb sto kilo lásky“. Byl to přesně rok poté, co zde rozesmál desítky diváků při velmi zajímavém povídání o filmařském řemesle.

Pro Mlázovice má totiž tento věčně usměvavý a charismatický umělec slabost. A tak za sebe nechal „na filmařském place“ náhradníka na jeden večer a vypravil se do Mlázovic. Diváci kina Radnice měli jedinečnou příležitost, kterou jim mohou závidět i návštěvníci biografů ve velkých městech. Tam totiž Tomáš Magnusek moc nejezdí. Cítí, že je potřeba podporovat nikoliv zahraniční kapitál majitelů multiplexů, ale obtížně se udržující kulturu na malých městech a vesnicích.

Magnuskova společnost Magnusfilm je v republice jediná, která umožňuje malým kinům bez digitální promítací technologie uvést nové filmy, jenž nejsou k dispozici pro starší promítačky. Technik distributora přijede i s potřebným vybavením a divákům zprostředkuje zážitek z digitálního nosiče.

Nejprve tedy návštěvníci kina shlédli vynikající „Jedlíky“, svěží a vtipnou komedii o strastech několika lidiček s nadváhou, kteří se rozhodnou, že s ní budou bojovat v moderním sanatoriu. A že je to snímek povedený, potvrdilo zaujetí přítomných diváků smějících se hlasitě od začátku až po závěrečné titulky.

A pak přišel na řadu Tomáš Magnusek, společně s Milanem Chárou, jedním z hlavních hrdinů promítaného filmu. Více než hodinu neúnavně chrlili zážitky z natáčení. Historky z jednotlivých snímků spolehlivě bodovaly. Ve druhé části povídání přišly na řadu dotazy diváků. Veřejnost se dozvěděla příběhy ze zákulisí při natáčení, informace o rozpočtech filmů, perličky z chování některých herců mimo kamery a mnoho dalších pikantností. Tak třeba Martin Stropnický prakticky nepotřebuje scénář, protože improvizuje přímo na kameru.

Velmi zajímavé byly příběhy o obsazování umělců, kteří na filmovém plátně řadu let nebyli. Tím je Magnusfilm pověstný. V „Jedlíkách“ se objevil po dlouhé době excelentní Ilja Racek, v "Modelkách" uvidíme Reginu Rázlovou. Samotnou kapitolou je starší "Školní výlet", ve kterém hraje celá plejáda českých legend.

Nečekaný byl dotaz, jestli pan Magnusek nechce natočit něco v Mlázovicích. Překvapivě odpověděl, že si příště přiveze kameru. Znamená to, že se městečko objeví ve filmu či seriálu? Kdo ví?

Jisté však je, že se známí herci do Mlázovic vrátí již na počátku příštího roku s pořadem „Legendy“. Tomáš Magnusek bude moderovat na sále Radnice zajímavou a oblíbenou talkshow, do které pozve dva úspěšné české herce. Rozhodně se je na co těšit.

Městečko připravilo pro milovníky stříbrného plátna, díky vstřícnosti tvůrců filmu, zajímavý večer. I když jsou možnosti pro kulturní vyžití na malé obci značně omezené, je to důkaz, že lze i zde zažít větší zábavu než za mnohonásobně vyšší peníze ve velkém kině.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!