Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Do mlázovického kina nachází cestu stále více diváků

31. 05. 2009

Před pár lety jen vlásek od uzavření. Dnes, s dlouhodobým průměrem 45 diváků na představení, může směle konkurovat v návštěvnosti okolním kinům ve velkých městech. Nový programový model přitahuje stále více diváků.

V Královéhradeckém kraji a možná i v celé ČR bychom asi mnoho „kamenných“ širokoúhlých kin, s celoročním provozem, v obcích do 600 obyvatel, nenašli. Řada provozovatelů nebyla schopna soupeřit s megalomanskými multikiny, stovkami DVD půjčoven, televizními kanály a nepřebernými možnostmi Internetu. Proto se počet kin v uplynulých letech dramaticky snižoval.

Také mlázovické stálo těsně před uzavřením. Na představení chodil zanedbatelný počet diváků, filmy se na malou obec dostávaly s obrovským odstupem od premiéry, špatná byla rovněž propagace činnosti. Ještě v roce 2005 chodilo na představení sotva patnáct diváků v průměru a provoz kina byl pro městečko, které jej provozuje, velmi ztrátový.

Od roku 2006 je aplikován nový model. Provoz kina je celoroční, od června do září se hraje 1x týdně, navíc jsou promítána dětská sobotní představení. V ostatních měsících je kino provozováno 1-2x měsíčně. Frekvence představení pokrývá prakticky veškeré zajímavé domácí i zahraniční tituly. Nekompromisní výběr kvalitních filmů je jistě jednou z hlavních příčin zvyšující se návštěvnosti. Stejně tak cena vstupného ve výši 50 Kč, která se mnoho let nemění. Pokud čtyřčlenná rodina navštíví nejbližší multikino, zaplatí o několik set korun více, což je v rodinném rozpočtu určitě znát. A to ještě v Mlázovicích, díky výrazně změněné kontraktaci filmů s distributory, uvidí řadu novinek, pouhý měsíc po jejich celorepublikové premiéře. Svůj podíl na vysoké návštěvnosti má jistě i zvýšená propagace - aktuální webová sekce kina na obecních stránkách a výlep programů v širokém okolí. Provozovatele těší i stále narůstající pravidelní návštěvníci z okolních obcí.

Sál s kapacitou 140 míst, zasazený do společensko-správního centra Radnice na mlázovickém Náměstí, poskytuje pro filmové fanoušky velmi příjemné prostředí. Možnost bezplatného parkování s dostatečnou kapacitou u kina, vyhlášená restaurace přímo v areálu nebo různé soutěže. To jsou další výhody pro diváky.

Městečko neustále vylepšuje technickou část kina, aby odpovídala nejnovějším požadavkům kvality. I díky tomu se za uplynulé tři roky neustále zvyšuje průměrný počet diváků na představení, počet odehraných filmů i absolutní počet návštěvníků kina. V letošním roce předpokládáme, že počet prodaných vstupenek bude atakovat magickou hranici jednoho tisíce.

A jaká bude další budoucnost? To samozřejmě záleží jen a jen na divácích. Čím dál větší „brak“, který se valí z televizních obrazovek, stále trvající jedinečnost obrazového a zvukového požitku z kina oproti domácnosti, i vysoká kvalita poskytovaných služeb, jsou dobrou zárukou úspěšné návštěvnosti. Zatím je mlázovické kino technologicky srovnatelné se svými konkurenty, po vyřešení problémů a norem s digitalizací kin v Evropě se mlázovická Radnice rozhodne, zda-li provede investici spojenou s digitalizací a modernizací biografu. Možná budou Mlázovice nejmenší obcí v republice s novým digitálním kinem. Ale to jsou jen vize. Čas ukáže.

Městečko věnuje provozu kina velkou podporu, protože tím zachovává dostupnost a rozmanitost kulturního vyžití v Mlázovicích. I v letošním roce se kino těší na své pravidelné diváky a samozřejmě zve i všechny ostatní na shlédnutí mnoha filmových lahůdek z domácí i světové produkce, které si pro vás na letošní sezónu připravilo.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#2 | Redakce www.mlazovice.cz | 03. 06. 2009 07:21
Program na kino je již více než týden zveřejněn na těchto webových stránkách v sekci KINO.*4*
#1 | Anna Skrbková | 03. 06. 2009 07:07
A už se ví, nebo bude někde vyvěšený program na červenec a srpen?*87*