Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 1

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Tvrdé cvičení prověřilo hasiče v okrsku

29. 09. 2012

V sobotu 29. září 2012 likvidovali hasiči požár bývalého vepřína ve Svatojanském Újezdě. I když šlo o okrskové cvičení, náročný zásah plně prověřil schopnosti jednotlivých sborů.

Poklid sobotního podvečera narušil ostrý zvuk sirény ohlašující poplach místním hasičům. Jednotka vyjela k požáru zemědělského objektu – bývalého vepřína ve Svatojanském Újezdu. Až na místě se zasahující hasiči dozvěděli, že se jedná o celookrskové cvičení. I přesto je čekal náročný zásah. Ve vnitřních prostorách vepřína museli nejprve najít dvě zraněné osoby a ty na nosítkách evakuovat ven. To se podařilo a poté již začalo samotné hašení. Vše v dýchacích přístrojích.

I když byl poplach vyhlášen v celém okrsku, kromě Mlázovic dorazili k požáru již jen lužanští hasiči se svojí cisternou. Pomáhali v hašení a také doplňovali vodu do mlázovického vozu. Celému zásahu byl přítomen ing. Oborník z operačního střediska HZS Jičín, který vše pečlivě sledoval a poté shlédnuté činnosti vyhodnotil. Zasahujícím hasičům vysvětlil správný postup, pomohl analyzovat případné chyby a  poradil další možné alternativy usnadňující likvidaci požářiště. Na místo dorazil také ředitel Zemědělské a.s. Mlázovice ing. Tichý, jako zástupce majitele hořícího objektu. Přítomni byli také starostové obou obcí, které se akce účastnily.

Poté bylo provedeno dohašení vnitřních prostor a venkovního ohniska. Celý zásah výrazně komplikovalo špatné počasí. Déšť a později nastupující tma dokonale prověřily souhru všech zasahujících i techniky. Absolutní utajení cvičení, přítomnost profesionálů i reálný náročný zásah jasně ukázaly, kdo je jak připraven na případnou „ostrou akci“.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!