Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Školka ve zbrojnici

22. 06. 2024

Ve středu 19. června 2024 si hasiči připravili pro mateřskou školku zábavné dopoledne.

Po svačině děti vyzvedl velitel s dopravním automobilem a všichni se přesunuli do hasičské zbrojnice. Tam je na uvítanou čekalo na učebně sladké překvapení v podobě hořických trubiček. Po drobném občerstvení následovalo plnění úkolů s hasičskou tématikou.

Děti musely hasičkám zodpovědět záludné otázky, sestavit puzzle a na obrázcích najít rozdílné věci. Na závěr hasičům něco namalovaly nebo napsaly na velkou čtvrtku. Poté přešly do garáže, kde je velitel seznámil s vybavením, které potřebuje hasič k práci. Popsal jim, co všechno vozí v hasičském autě a všichni se podívali do kabiny hasičské Tatry.

Dále je čekaly úkoly s proudnicí a vodou. Nejprve ze džberovky stříkaly na plechovky, poté již jako opravdoví hasiči, za pomoci čerpadla a „déčkové“ proudnice, na plechovou maketu hořícího domečku. Na závěr proběhla vodní sprcha, společná fotka a úplně nakonec čekalo další překvapení. K obědu jely děti za houkání a blikání majáku zásahovou Tatrou.

Děti si to patřičně užily, hasiči s nimi a sbor měl rázem 14 potencionálních členů. Všechny děti totiž chtěly být HASIČEM!Text: Tomáš Čeřovský, velitel JSDH

Foto: MŠ Mlázovice a SDH Mlázovice

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!