Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Rozloučení s prázdninami

30. 08. 2022

Na sobotu 27. srpna 2022 si hasiči připravili pro děti zábavné a soutěžní odpoledne.

Již dopoledne začala příprava soutěžní trasy, která se nesla v loňském duchu. Počasí si, jak již bývá hasičská tradice, hrálo na ryze podzimní, ale někdo se za hasiče přimluvil a po začátku ve 13h, se jen a jen lepšilo.

Děti po registraci obdržely soutěžní kartičku a mohly vyrazit na trasu se čtyřmi úkoly. Čekala je hasičská a přírodovědná poznávačka, opičí dráha a nakonec stříkání na terč. Se splněnou a orazítkovanou kartičkou musely ještě v cíli zodpovědět veliteli záludné otázky a za splnění obdržely drobnou sladkost. Na asfaltovém hřišti byla vystavena Tatra i dopravní automobil a jejich vybavení. Děti si také mohly skládat dřevokostky nebo zastříkat si z opravdové proudnice.

Jelikož počasí předvedlo obrat z dopoledních chmur do plného slunce a 25 stupňů, byla dětem slíbena oblíbená pěna. Hasiči tak připravili velký polštář pěny a mohla začít bílá párty. Celé odpoledne svým hudebním citem podkreslil Míra Dvořák a po pěnové koupeli začala diskotéka.

Zcela speciální disciplínou se naprosto neplánovaně a z "hecu", stala soutěž hasičů i nehasičů ve výběhu k dubu. Každý soutěžící v zásahovém obleku, zásahových botách, helmě a s batohem na hašení lesních požárů o váze 20kg, musel zdolat výběh strmé stráně za asfaltovým hřištěm, dotknout se dubu a zase seběhnout stráň zpět. Celkem si to vyzkoušelo jedenáct běžců a vítězem se stal Jakub Hátle v čase 16.75s. Druhý byl Tomáš Sláma s časem 20.58s a třetí místo obsadil velitel hasičů Tomáš Čeřovský v čase 22.18s. Kdo ví, jestli z tohoto obyčejného hecu, nevznikne při podobných příležitostech tradice.

Tak zase někdy na viděnou a děkujeme za podporu!


Text: Tomáš Čeřovský, velitel JSDH Mlázovice
Foto: Blanka Komárková

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!