Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Perný týden mlázovických hasičů

07. 06. 2011

Požár, úklid bláta, čištění studny i koupaliště, technická pomoc při závodech dětí i dospělých. To vše zvládli hasiči městečka během pouhého týdne. Opětovně dokázali důležitost akceschopného sboru dobrovolných hasičů na malé obci.

28. květen 2011 – Hasiči pomáhají na žádost okresního sdružení hasičů při dopravě vody na okresní soutěži v požárním sportu v Jičíně. 

31. květen 2011 – Člen výjezdové jednotky zneškodňuje ve spolupráci s místním včelařem roj včel, který ohrožuje obyvatele obecní bytovky 

31. květen 2011 - Krátce před půl čtvrtou odpoledne vyhlašuje operační důstojník HZS HK poplach. I když se jedná o všední den a pracovní dobu, mlázovická jednotka vyjíždí za 7 minut od nahlášení. Odjíždí k požáru sila v areálu teletníku ZEPO Lázně Bělohrad v obci Lány. Včasný zásah zabránil výraznějším škodám. Jednotka provádí preventivní ochlazování střešní konstrukce stavby a dále dohlídává místo požáru. Zásah je společný s PS Jičín, PS Hořice a SDH Lázně Bělohrad. Zasahuje také vysokozdvižná plošina PS Jičín. Požár pravděpodobně vznikl při rozebíracích pracích dělníků, kteří v okolí sila používali autogen.

1. červen 2011 - Kolem 14té hodiny se bělohradskem prohnala sice krátká, ale intenzivní bouřka, která napáchala mnoho škod. Starosta povolal jednotku k vyčištění zanešených kanalizačních vpustí a parkoviště u koupaliště. Než však dojela na místo, byla odvolána k technické pomoci do Šárovcovy Lhoty. Silnice mezi Lhotou a Hamerským mlýnem byla v délce 300m zaplavena blátem stékajícím z přiléhlého pole. Hasiči zajistili částečný odklon dopravy, zbylou na místě řídili. Prováděli odklízení bláta, v součinnosti s technikou Zemědělské a.s. Mlázovice a celou komunikaci poté omyli vodou. Po třech hodinách se vrátili na základnu. Vyčištění vpustí u mlázovického koupaliště a úklid bláta mezitím provedli pracovníci Obecního úřadu Mlázovice.

2. červen 2011 - V odpoledních hodinách provedli hasiči mimořádné vyčištění koupaliště v městečku, které bylo silně znečištěno blátem přiteklým z lesa předchozí den při přívalovém dešti. Jednotka provedla odklizení bláta a kompletní vymytí nádrže.

4. červen 2011 - Hasiči prováděli čištění studny u domu č.p. 47. Pravděpodobně v důsledku přívalového deště došlo ke znečištění klasické kopané studny. Jednotka provedla odčerpání vody z velmi hlubokého zdroje a jeho vyčištění. Majitel si následně zajistil desinfekci.

4. červen 2011 – V odpoledních hodinách na žádost okresního sdružení hasičů zajišťují mlázovičtí hasiči dopravu vody na krajských závodech mládeže v hasičském sportu v Lužanech 

Fotogalerie Tomáš Čeřovský, hasiči Mlázovice a Pavel Janák, MKS Lázně Bělohrad

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!