Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Nová Tatra pro hasiče dostává konkrétní podobu

15. 07. 2017

Zástupci městečka a hasičů navštívili závod THT Polička, kde proběhl kontrolní den. Hasičský speciál pro Mlázovice bude během měsíce dokončen.

Největší dotační projekt městečka se pomalu, ale jistě blíží ke konci. Před rokem a půl podaly Mlázovice žádost o dotaci na nákup nové hasičské cisterny, za necelý měsíc již bude parkovat v garáži.

Když loni o prázdninách podpořil Integrovaný regionální operační program nákup nové velkokapacitní cisterny pro JSDH Mlázovice, vyvolalo to mezi mlázovickými hasiči obrovskou eufórii. Do konce projektu však zbývalo ještě mnoho práce.

Kromě několika změn a úkonů vůči poskytovateli dotace, které se odehrávaly pouze v elektronickém systému, bylo nutné zrealizovat výběrové řízení. Vzhledem k tomu, že náklady akce přesahují 7 mil. Kč, jednalo se o nadlimitní výběrové řízení, které je striktně upraveno zákonem. Nabídku nakonec podaly pouze dvě firmy, THT Polička, s.r.o. a Kobit – THZ. Jediným kritériem výběru byla nejnižší cena, proto zakázku získala THT Polička. Nabídnutým řešením byla velkokapacitní cisterna na osvědčeném podvozku Tatra Terno.

Po všech nezbytných kontrolách došlo k podepsání smlouvy a stanovení data dodání na srpen 2017. Situaci komplikovala velká poptávka po vozech Tatra (kapacita výrobce byla vyprodána na více než půl roku dopředu). Podobně tomu bylo i u výrobců hasičských nástaveb, vzhledem ke zvýšené poptávce vyplývající z jednorázových evropských dotací. Na tak velké počty aut během jediného roku nejsou pochopitelně tuzemské firmy připraveny.

Ale vše se nakonec vyřešilo a nový vůz pro mlázovické hasiče mohl jít do výroby. S dodavatelem bylo domluveno provedení kontrolního dnu. Po vzájemné dohodě proběhl v úterý 11. července 2017. A v jaké fázi se nyní cisterna nachází? Na podvozku je namontovaná nádrž, vysokotlaké čerpadlo a konstrukce pro skříně výbavy. V kabině jsou prováděny úpravy elektroinstalace pro následnou montáž vysílaček, tabletu, přídavných světel, majáků, atd. V příštích dnech ještě proběhne olakování bílým výstražným pruhem a olepení příslušnými nápisy. Do vozu bude také instalována požární výbava, z části nová a z části dovezená zástupci obce z dosavadní cisterny. Vybavení, které mají hasiči zánovní a tudíž zcela vyhovující, městys z projektu nepořizuje, ale bude doplněno ze stávající CAS RTO. Většina výbavy však bude dodána nová, společně s vozidlem.

Nová velkoobjemová Tatra bude do Mlázovic výrobcem dodána do 10. srpna 2017. Poté dojde k zaškolení řidičů a strojníků, zároveň proběhnou kondiční jízdy řidičů. Slavnostní předání cisterny sboru je naplánováno na září 2017.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!