Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovičtí hasiči sloužili směnu s profesionály

21. 07. 2009

Výjezdová jednotka SDH Mlázovice sloužila v sobotu 18. července 2009 denní směnu na útvaru Územního odboru HZS Jičín. V průběhu dne dobrovolní hasiči absolvovali různé etapy výcviku i „ostrý“ výjezd.

V rámci zkvalitňování odborné přípravy dobrovolných hasičů, rozhodlo Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR, že výjezdové jednotky dobrovolných hasičů JPO II. a III. mohou sloužit dvakrát ročně den, společně s profesionálními hasiči, na svých spádových útvarech.

Novinku uvítali i mlázovičtí hasiči a v sobotu 18. července 2009 zahájili v 7.00 hodin, společně se svojí technikou, výkon služby na územním odboru v Jičíně. Měli nachystaný velmi bohatý denní program. Úvodní krátké teoretické školení vystřídal praktický výcvik. Nejprve zásah na 30ti metrovém výsuvném žebříku, který odpovídá výšce devítipodlažní budovy. Následovala zkouška zásahu na výsuvné plošině, která se vyšplhá až do dvaceti sedmi metrů.

Nejobtížnější byl ale nácvik záchrany a evakuace člověka z těžko dostupných prostor. V absolutní tmě sklepa museli všichni, za pomoci dýchacího přístroje, nalézt postiženého a poté jej vyprostit a dopravit do bezpečí.  Neméně zajímavá byla také zkouška vyprošťování zraněných z havarovaného vozidla při dopravní nehodě. Během několika minut hasiči pomocí speciálního hydraulického nářadí doslova rozstříhali osobní automobil .

Náhoda tomu chtěla, že v průběhu výcviku na základně byl nahlášen případ dopravní nehody, a tak hasiči vyjeli, společně s profesionály z útvaru, k odstraňování jejich následků do Chýjic. Pozorným kolemjdoucím jistě muselo být v sobotu odpoledne divné, proč v Jičíně potkávají, kromě zásahového vozu jičínských hasičů, také houkající mlázovickou cisternu.

I když byla směna s profesionály vyčerpávající, všichni mlázovičtí hasiči si ji pochvalovali a shodli se, že toto je výcvik, který má velké opodstatnění. Pomůže při zvyšování kvalifikace dobrovolných hasičů, ale také při zdokonalování souhry mezi nimi a profesionálními útvary během společných zásahů.  Proto se naši „dobráci“ již dnes těší na další směnu do Jičína.

Foto: Ladislav John

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!