Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovičtí hasiči převzali prestižní ocenění

24. 11. 2018

Jednotka mlázovických hasičů převzala v Brně, na slavnostním galavečeru, ocenění za vynikající páté místo v osmém ročníku celorepublikové ankety.

Smyslem a posláním ankety je podpora a propagace činností sborů dobrovolných hasičů obcí v České republice, jejich ocenění za vykonávanou službu veřejnosti za posuzované období a motivace k dalšímu zlepšování služeb veřejnosti. Dále podpora prevence požární ochrany v rámci činností sborů.

Mlázovičtí hasiči se do ankety přihlásili zásahem z prosince 2017, při kterém vyjeli premiérově s novou Tatrou do Třtěnic k nahlášenému požáru rodinného domu. Nakonec se tato událost změnila v záchranu psů, kterých bylo téměř dvacet. Celý dům bylo jedno velké skladiště, náročný zásah musel probíhat v dýchací technice a trval od 21 hodiny do 2 hodiny ranní.

Z oblasti „východ Čech“, kam patří Liberecký, Královéhradecký a Pardubický kraj, se Mlázovice umístily na pátém místě z celkových 15ti přihlášených jednotek. V této oblasti vyhráli hasiči z Horního Maršova, následovaní sborem z Březin a dále sborem ze Stráže pod Ralskem. Slavnostní předávání cen se konalo na brněnském výstavišti v historickém pavilonu A.

Hasiči na medailových místech obdrželi finanční a věcné dary v hodnotě přes 2 400 000 Kč. Během ceremoniálu zazpívala patronka ankety Ilona Csáková, Meky Žbirka a Petr Kolář. Celým večerem provázel Petr Rychlý.


Text: Tomáš Čeřovský, velitel JSDH Mlázovice
Foto: Tomáš Čeřovský, Ladislav John, www.pozary.cz

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!