Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovičtí hasiči mají po 105. letech svůj prapor

19. 05. 2008

U příležitosti 105. výročí založení SDH Mlázovice představili naši hasiči, během okrskové soutěže, svůj nový prapor, který sklidil u veřejnosti obrovský úspěch. Při slavnostním ceremoniálu byl posvěcen místním farářem.

Lze jen těžko říci, proč tak velký sbor, s dlouholetou tradicí, kterým SDH Mlázovice beze sporu je, byl doposud bez svého praporu. V průběhu více než staleté historie bylo zaznamenáno již několik pokusů o jeho vytvoření, ale nikdy nebyl žádný z nich doveden do konce. Až na podzim roku 2007 si hasiči řekli, že se opět pokusí prapor získat. Vyhlásili tedy veřejnou sbírku. Desítky mlázovických občanů a firem zde působících přispělo během pár týdnů nemalé prostředky a tak mohla být zadána specializované firmě Velebný a FAM z Ústí nad Orlicí, jeho výroba.

Nejprve bylo vytvořeno několik návrhů, z nichž hasiči vybrali ten nejlepší. Nový prapor je na jedné straně tmavě modrý s patronem hasičů – Svatým Floriánem, na druhé straně sytě červený, se znakem městečka, hasičskými žebříky, sekerami a lipovými ratolestmi. Na této straně je také název sboru a rok jeho založení. Kolem dokola je zlatá výšivka s třepením. Prapor je originálním ručním výrobkem vysoké kvality.

O tom, že se určitě povedl, svědčil obrovský ohlas veřejnosti, ale i samotných hasičů, při jeho představení během okrskové soutěže, v sobotu 17. května 2008. Při slavnostním ceremoniálu provedl jeho posvěcení mlázovický farář p. Jiří Černý.  Praporečník, p. Václav Vojtěch, jím na závěr zamával všem přítomným a prapor dotvářel po celou dobu soutěže důstojnou atmosféru.

Hasiči jej budou používat při všech významných událostech na reprezentaci mlázovického sboru. Všichni členové doufají, že tím vznikne pěkná tradice, kterou ocení i jejich nástupci za řadu let.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!