Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovičtí hasiči čtvrtí na okrsku v Lužanech

25. 05. 2009

Naši hasiči skončili těsně pod stupni vítězů na letošní okrskové hasičské soutěži, která se konala 23. května v Lužanech. Překvapením byl vynikající výkon dvou úplných nováčků.

Za ideálního počasí proběhl, v sobotu odpoledne, letošní ročník okrskové soutěže v požárním sportu. Na fotbalovém hřišti v Lužanech změřilo své síly všech šest družstev naší oblasti. Letošní výkony byly velmi vyrovnané.

Sportovní odpoledne začalo závodem štafet. Zde dominovali závodníci Konecchlumí, ani naši si nevedli špatně. Poté následoval závod jednotlivců, který skončil absolutním triumfem hasičů z Konecchlumí. Obsadili první tři příčky. Velkým překvapením bylo čtvrté místo Milana Kubíčka z Mlázovic, který startoval na soutěži poprvé v životě a tuto disciplínu zkusil jen pár dní před soutěží. Ani druhý mlázovický nováček Radek Firýt si nevedl špatně a zaslouží pochvalu.

Poslední a divácky nejoblíbenější částí soutěže je požární útok. Protože neexistují žádná pevná pravidla, soutěží každé družstvo s libovolným závodním strojem, takže mezi jednotlivými startujícími jsou velké rozdíly ve výkonu motorů i čerpadel. Mlázovickému družstvu se nepovedl první útok, díky drobné chybě na 3-cestném ventilu. Druhý byl již lepší, dosáhli času 32 sekund.

V celkovém součtu všech disciplín jasně vyhrálo Konecchlumí, před domácími Lužany a třetí Chotčí. Mlázovice obsadily čtvrtou příčku, za námi skončil Svatojánský Újezd a poslední pozice zbyla na Šárovcovu Lhotu. Okrsek budou na okresním kole v Jičíně 6. června 2009 reprezentovat vítězové z Konecchlumí a Mlázovice, protože mají výjezdovou jednotku JPO III., která zde startuje automaticky.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!