Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovickem prosvištěly dvě dámy

25. 02. 2020

Dvě tlakové níže, které nesly dámská jména Sabina a Julie, se v posledních dnech přehnaly i přes Mlázovice.

I když se nenaplnil nejhorší scénář předpovědi a nárazy větru nebyly tak silné, zaměstnal silný vítr místní hasiče i technického pracovníka městečka. Při první bouři jménem Sabina, padlo dne 10. února 2020 pod silným náporem větru několik ovocných stromů lemujících komunikaci z Konecchlumí do Mlázovic. Další zasaženou lokalitou byla cesta z Mlázovic do Šárovcovy Lhoty, kde vítr zlomil několik vzrostlých smrků a zastavil autobus. Posledním vážněji postiženým místem bylo koupaliště, kde byl v polovině své výšky zlomen stříbrný smrk. Po vesnici si mnoho lidí řešilo individuálně odlétanou střešní krytinu a naštěstí jen drobné škody.

Druhá bouře jménem Julie atakovala ve večerních hodinách 23. února 2020 především mezihořské údolí, kam byli hasiči vysláni operačním střediskem v Hradci Králové ke zprůjezdnění komunikace, na kterou spadl smrk. Hasiči místo uvolnili a následně zkontrolovali celou trasu ze Šárovcovy Lhoty až do Ostroměře.

Pro zajímavost, při bouři Julie dosáhl vítr na Sněžce v nejsilnějším nárazu rekordních 223km/h. Data z meteostanic v Mlázovicích ukazovala nejvyšší nárazy při obou bouřích v rozmezí 140-168km/h.Text a foto: Tomáš Čeřovský, velitel JSDH Mlázovice

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!