Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovická cisterna centrem pozornosti na výstavě techniky v Litoměřicích

22. 06. 2007

Rekonstruovaná cisterna CAS-25 SDH Mlázovice sklidila výrazné uznání řady návštěvníků čtvrtého celorepublikového srazu hasičstva s výstavou hasičské techniky, který se konal v polovině června na výstavišti v Litoměřicích.

Od roku 2002, kdy SDH Mlázovice pomáhalo na odstraňování následků ničivých povodní na Litoměřicku, panuje mezi našimi a litoměřickými hasiči velké přátelství. Proto byli mlázovičtí hasiči pozváni na letošní ročník Hasičských slavností, které se uskutečnili na výstavišti Zahrada Čech.. SDH Mlázovice odjelo prezentovat kompletně zrekonstruovanou cisternu CAS-25, která prošla obnovou v minulých letech. Dále v Litoměřicích vystavovalo stříkačku DS-16, která je stále platným pomocníkem při některých zásazích.

Tyto hasičské slavnosti jsou považovány za největší akci svého druhu v ČR. Jsou pořádány jednou za tři roky a účastní se jich všichni, kteří mají něco společného s hasiččinou a příbuznými obory. Letos se tato akce konala pod záštitou ministra vnitra a starosty města Litoměřice. Návštěvníci, kteří se na slavnosti sjíždějí z celé republiky, shlédli obnovenou historickou techniku, nejnovější hasičské stroje a zařízení, ukázky zásahů profesionálních sborů na Labi, ukázky vojenské a policejní práce a řadu dalších atrakcí.

I když byl celý areál přímo přeplněn jedním atraktivním strojem vedle druhého, bylo překvapivě stále plno i na místě, kde vystavovali naši hasiči. Obnovená cisterna, modernizovaná řadou nových prvků, vzbudila u návštěvníků obrovský a nečekaný zájem. Naši hasiči nestačili vozidlo předvádět a informovat všechny zájemce o detailech technických řešení a podmínkách přestavby. Není se co divit, vždyť takovýchto vozidel mají menší sbory stovky a podobnou rekonstrukci by potřebovala většina z nich. Navíc se jedná o projekt, který je pro menší obce, s určitou výpomocí realizovatelnější, než nákup nového stroje za pět milionů korun. Členové SDH Mlázovice se sice vrátili z výstavy zcela vyčerpáni, ale naše městečko a svoje sdružení prezentovali v tom nejlepším světle. 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!