Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Místní hasiči pozvali na návštěvu děti ze školky

03. 07. 2016

Ve čtvrtek 30. června 2016 ožila mlázovická zbrojnice. Hasiči dětem představili svoji práci a techniku.

Poslední školní den není v mateřince většinou ničím výjimečný. Vždyť školka funguje dál i o prázdninách. Letos však na děti čekalo překvapení. Hasiči pro ně připravili exkurzi ve své zbrojnici. Nebývalý ruch kolem hasičárny ve všední den dopoledne brzy vzbudil pozornost, a tak se ke školce připojilo ještě několik dalších menších dětí s maminkami.

Hasiči děti nejprve provedli stanicí, ukázali jim šatny, garáže, sklady s vybavením a při té příležitosti povyprávěli o své činnosti. Bylo vidět, že si o jejich práci ve školce asi často povídají, neboť děti znaly odpovědi na všechny záludné dotazy.

Následoval zlatý hřeb návštěvy – ukázka techniky. Kluci i holky, malí i větší, všichni chtěli sedět v zásahové cisterně. Další atrakce měla také velký úspěch. Stříkání z minimaxu na cíl šlo dětem jako profíkům. Díky hezkému počasí ani nevadilo, že byl občas někdo trochu mokrý. Nejvíce to, k pobavení všech přítomných, odnesly paní učitelky.

Hasičské dopoledne se více než vydařilo. Děti odcházely nadšené a bohatší o mnoho zážitků. A nakonec dobrá zpráva pro místní sbor. Podle zájmu nejmenších o hasičinu, nebudou mít místní v budoucnu nouzi o nové členy.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!