Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mikulášská nadílka u hasičů

07. 12. 2023

V neděli 3. prosince 2023 proběhlo v hasičské zbrojnici dětské odpoledne spojené s návštěvou Mikuláše.

Hasiči v garáži připravili voňavý smrček, který si děti musely ozdobit. Chopily se tak nejrůznějších nástrojů a z papíru vytvořily ozdoby a dlouhý barevný řetěz, kterým smrk ovinuly.

V rámci odpoledne proběhlo také vyhodnocení výtvarné soutěže, kterou hasiči vyhlásili na téma "120. narozeniny mlázovických hasičů". Soutěž byla vyhlášena ve dvou kategoriích, a to do 7 let a nad 7 let. V kategorii do 7 let vyhrála Verunka Komárková se svým obrazem hasičského praporu, druhý byl Adam John a na třetím místě se umístil Lukášek Komárek. Kategorie nad 7 let měla pouhého jednoho soutěžícího a zároveň i vítěze - Tondu Komárka. Jeho precizní dřevěný model mlázovické cisterny všechny zaujal. Děti obržely za své umístění ceny, na které byly patřičně hrdí.

Po tomto slavnostním aktu se již všichni přesunuli zpět do garáže, aby odpočítali rozsvícení stromu a přivolali Mikuláše s čertem a andělem. Jen co se stromeček rozsvítil, ozvalo se řinčení řetězu a cinkot zvonu. Dětem ztuhl úsměv a jejich pohled se upíral ke dveřím, kde se za chvilinku objevil Mikuláš s celou svou družinou. Poté došlo na básničky, písničky a různé říkanky, kterými děti vykoupily své drobné hříchy. Anděl všechny recitátory obdaroval a Ti odvážnější se také na památku vyfotografovali.

Pro všechny návštěvníky bylo připravené drobné občerstvení, pivo, svařák a na závěr všichni od hasičů dostali snítku jmelí. Příjemné odpoledne podtrhla pohodová atmosféra a zasněžené Mlázovice.Text: Tomáš Čeřovský, velitel JSDH Mlazovice

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!