Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mikulášská nadílka po hasičsku

14. 12. 2022

SDH Mlázovice si pro děti i dospělé připravil, v neděli 4. prosince 2022, vánoční den otevřených dveří v hasičské zbrojnici.

Pro děti byl nachystán pěkný smrček a jejich hlavním úkolem bylo, pod vedením rodičů, vyrobit vánoční ozdoby a stromeček obléci do svátečního hávu. Garáž výjezdových vozidel se tak během chvíle proměnila v manufakturu šikovných rukou. Za hodinu a půl bylo vyrobeno a ozdobeno.

Poté se všichni odebrali do školící místnosti, kde proběhlo vyhlášení nejlepších výtvarných děl z podzimní soutěže s hasičskou tematikou. Letos byla vyhlášena na téma "Hasič a jeho vybavení k práci", a to ve dvou věkových kategoriích, do 6 let a od 6 let. Hodnotící komise složená z mlázovických hasičů vybrala a obodovala nejlepší výtvory. V kategorii do 6 let se vítězkou stala Verunka Komárková, druhý byl Lukášek Čeřovský a na bronzovém místě skončil Davídek Kysel.

V kategorii starších dětí vyhrál suverénně Tonda Komárek, s bezvadně rozkreslenou výbavou takřka všeho, co může hasič pro svoji práci potřebovat. Druhý byl Samuel Kindl a třetí byl Lukáš Khun, oba z bělohradské základní školy. Všichni vyhlášení obdrželi ceny s hasičskou tématikou a soutěžní obrázky byly publiku vystaveny na prohlídku.

Po vyhodnocení soutěže se všichni zase zpět natěsnali do garáže a za hlasitého odpočítávání se rozsvítil dětmi ozdobený vánoční stromeček. V tom okamžiku se rozřinčel zvoneček a do garáže vkročil Mikuláš s čertem a andělem. Po prvotním zaleknutí se všechny děti postupně vystřídaly a své drobné hříchy vykoupily básničkou nebo písničkou, za kterou obržely sladkou pozornost.

Následovalo sousedské posezení se svařákem či pivem, doprovázené projekcí fotografií ze života hasičů. Kdo měl zájem, byl obdarován jmelím a k večeru všichni odcházeli spokojeně domů, s pocitem příjemně stráveného odpoledne. Vánoční stromeček s vyrobenými ozdobami nezůstane osamocený ve zbrojnici, ale bude k vidění na vánoční výstavě na sále Radnice.

Hasiči děkují za Vaši přízeň a podporu!


Text: Tomáš Čeřovský, velitel JSDH Mlázovice
Foto: Blanka Komárková

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!