Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hořela Radnice. Naštěstí jen jako

02. 06. 2010

V sobotu 29. května 2010 si mlázovičtí hasiči vyzkoušeli svoje schopnosti při taktickém cvičení likvidace požáru Radnice a evakuaci zraněné osoby.

Poslední květnovou sobotu, krátce po půl deváté večer, byl vyhlášen poplach pro jednotku SDH Mlázovice. Nahlášen byl požár budovy Obecního úřadu na Náměstí, společně se zraněním osoby. Jakmile utichla poplachová siréna, oči mnoha obyvatel se upřely na Radnici, ze které stoupal hustý dým.

Po příjezdu jednotky na místo hasiči zjistili, že se jedná o „ostré“ taktické cvičení s dýmovnicí a figurantem. Nicméně i přesto si zásah vyzkoušeli, jako by byl doopravdy. Po koordinaci se správcem budovy byla zajištěna cesta schodištěm a výlezovým oknem na střechu. Tam byla ošetřena zraněná osoba, která byla evakuována a předána zdravotníkům.

Mezitím další členové jednotky zajistili likvidaci požáru vysokotlakým proudem, který byl natažen na vrchol budovy. Vše bylo provedeno s použitím dýchací techniky. Ve velmi rychlém čase byl zásah ukončen a hasiči se vrátili na základnu. Ti si následně pochvalovali náročný výcvik, který zajistí, že i při opravdovém zásahu budou dobře připraveni.


Foto: Martin Vích

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!