Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasičský výlet za zajímavostmi Ústecko-orlicka

19. 09. 2011

Pevnost Hanička na česko-polském pomezí, Letohrad či častolovický zámek. To byly hlavní cíle výletu, který zorganizovali mlázovičtí hasiči, v sobotu 10.září 2011.

Tak jako každý rok, vyrazili i letos mlázovičtí hasiči, se všemi dalšími zájemci, na jednodenní výlet. Prvním zastavením byla Hanička, největší vojenská pevnost v zemi, nedaleko polských hranic. Výletníci si prohlédli hlavní část komplexu s poutavým vyprávěním průvodce. Je až neuvěřitelné, jak rozsáhlé dílo vytvořili stavitelé téměř před sto lety za pouhé dva roky. Při srovnání s dnešními možnostmi a technologiemi nejde na rozum, jak dlouze a nekvalitně se staví v dnešní době například silnice.

Poté výprava zamířila do východočeského městečka Letohrad. Zde byl dostatečný prostor na prohlídku muzea řemesel či na vynikající oběd přímo v prostorách muzea. Někteří také využili volný čas k procházce po náměstí a blízkém parku.

Původně bylo jedním ze zastavení i vyhlášené muzeum krajky ve Vamberku, ale kvůli jeho rekonstrukci se zájezd vydal do Častolovic na tamní zámek. Někteří opět využili asistovanou prohlídku s průvodcem, jiní obdivovali rozsáhlý zámecký park s rosáriem, oborou s lesní zvěří či malou zoologickou zahradou.

Po celý den výletu přálo počasí a tak není divu, že všichni byli velice spokojení. Po loňském výletu do Mělníka se hasičům povedlo uspořádat další zajímavé putování po českých krajích. Když večer účastníci zájezdu opouštěli autobus na mlázovickém náměstí, těšili se na další pokračování v roce 2012.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!