Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasičský sport opět žije!

01. 06. 2022

Po dvouleté pauze zapříčiněné bájným virem, se v Lužanech konala okrsková soutěž v požárním sportu.

Během dvouletého půstu hasiči nezaháleli a pracovali na modernizaci a obnově požárního vybavení. S pomocí krajských dotací, finanční podpory městyse a hasičské pokladny se během let 2020 - 2022 pořídilo vybavení za 78 000 Kč.

Soutěžní družstvo má nyní kompletně nové sportovní dresy, přilby, sportovní proudnice, savice, rozdělovač, hadice a laminátovou nádrž na vodu. Letos na jaře byla ještě členy sboru vyrobena nová základna z modřínových terasových prken. Její pořízení přišlo na téměř 3 500 Kč. Posledním článkem, na který se bude muset sbor v budoucnosti zaměřit, je požární stříkačka.

Letošní požární soutěž se konala v sobotu 21. května 2022, od 18h, na lužanském fotbalovém hřišti. Vše začalo nástupem družstev z Lužan, Mlázovic, Chotče, Konecchlumí a Šárovcovy Lhoty. Bratři ze Svatojánského Újezda se bohužel nesešli v dostatečné počtu.

První přišly na řadu požární štafety, dále pokračoval přebor jednotlivce a vše zakončily požární útoky při umělém osvětlení. Přebor jednotlivce vyhrál Milan Kubíček v čase 18:50s, druhý byl Karel Špidlen v čase 19:56s a třetí skončil lužanský Lukáš Podzimek v čase 20:10s. Tato soutěž byla hodnocena zvlášť a do celkového pořadí se nepočítala.

Po součtu bodů za časy ze štafety a požárních útoků se na prvním místě umístilo družstvo Lužan, druhé místo obsadily Mlázovice a třetí místo získala Choteč. Následovalo družstvo Konecchlumí a Šárovcovy Lhoty.

Poděkování patří všem členům, kteří se zasloužili o pořízení sportovního vybavení, Jirkovi Podzimkovi za naformátování terasových prken na potřebný rozměr, všem hasičským sportovcům a jejich trenérovi.


Text a foto: Tomáš Čeřovský, velitel JSDH Mlázovice

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!