Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasičský bál se změnil v ostrý výjezd k požáru

19. 02. 2011

Nejprve obleky a kravaty na hasičském bále, později půlnoční poplach a výjezd jednotky k požáru velké skládky balíků slámy. Divoký večer, jako z filmu, zažili mlázovičtí hasiči v pátek 18. února 2011.

Dobrovolní hasiči v Čechách často vtipkují, kdo by hasil, když pořádají bál. Po pátku 18. února 2011 na tuto otázku již znají v Mlázovicích odpověď. Ve 20 hodin začal tradiční hasičský bál, s bohatou tombolou a speciální kuchyní. Většina místních hasičů, celá výjezdová jednotka a mnoho hostů. Ti všichni se bavili na sále Radnice za hudebního doprovodu skupiny Meteor.

Těsně před půlnocí přerušil hasičský ples ostrý zvuk sirény. Hasiči se okamžitě přesunuli do zbrojnice, kde rychle odkládali saka a kravaty. Do pěti minut vyjela cisterna k ohlášenému požáru obří skládky velkoobjemových balíků slámy mezi Mlázovicemi a Svatojanským Újezdem. Na místo dorazili jako první. Postupně přijeli profesionální hasiči z Jičína i Hořic a dále dvě jednotky SDH Lázně Bělohrad. Několik desítek hasičů s šesti cisternami svádělo nerovný boj s požárem lisované slámy. Kromě rozsahu požáru způsoboval další problémy také nepřístupný terén a velká vzdálenost pro dopravu vody. Auta musela jezdit až na mlázovické koupaliště, kde sání pro cisterny zajišťoval další odřad mlázovických hasičů s vozidlem AVIA a motorovou stříkačkou PS-12.

I přes velkou snahu všech zúčastněných se požár nedařilo uhasit a po poruše manipulátoru Zemědělské a.s., který skládku rozebíral, bylo rozhodnuto, že po lokalizaci bude ponechán k volnému dohoření, případnému rozhrnutí těžkou technikou v následujících dnech.

Příčinu požáru vyšetřují specialisté Hasičského záchranného sboru a Policie ČR, nicméně neoficálně u požářiště zaznívaly názory o pravděpodobném založení žhářem. Mlázovičtí hasiči v sobotu nad ránem opět dokázali, že jsou připraveni chránit majetek či zdraví i ve vyhraněných situacích. Ojedinělý zásah během vlastního plesu jistě zaujme zvláštní místo v kronice SDH Mlázovice.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!