Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasiči zlikvidovali požár komína

03. 01. 2012

Pravděpodobně velkým škodám zabránili hasiči v úterý 3. ledna 2012 v Nádražní ulici v Mlázovicích, kde začaly hořet saze v komíně. Díky včasnému zásahu se požár nerozšířil na rodinný dům.

Situace, která nejprve spíše připomínala opožděnou silvestrovskou atrakci, později vyvrcholila v dramatický zásah SDH Mlázovice, profesionálů z Jičína a jednotky SDH Choteč. Kolem půl osmé večer zpozorovali náhodní kolemjdoucí, že z komína jednoho rodinného domu v Nádražní ulici vylétají žhavé saze. Chvíli na to přivolaný starosta obce konzultoval situaci s velitelem místních hasičů a poté oba rozhodli, že je nutné vyhlásit poplach a událost ohlásit operačnímu dispečinku do Jičína.

Během několika minut svolala siréna místní jednotku, která byla velmi rychle na místě. Hasiči zde provedli kontrolu půdních prostor, komína a střechy a připravili se k případnému hašení doutnajících jisker, které v rychlém sledu mohutně odlétávaly do okolí. Po příjezdu profesionální jednotky z Jičína bylo rozhodnuto, že je nutné komín vyčistit a zprůchodnit. Nejprve se demontovala část střechy pod komínem a za pomoci speciálního vybavení vyčistilo komínové těleso. Žhavý materiál hasiči vybrali z komína a uhasili.

Po více než hodině usilovné práce se podařilo zažehnat obrovské nebezpečí požáru celého rodinného domu a všechny jednotky se vrátily na základnu. Tento případ opět ukázal, jak důležité je provádět pravidelné kontroly a čištění komínů.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!