Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasiči získali grant na dokončení cisterny

30. 03. 2006

SDH Mlázovice získal grant Královehradeckého kraje na dokončení rekonstrukce hasičské cisterny. V této druhé etapě dojde k výměně motoru s převodovkou a brzdami.

V loňském roce si mlázovičtí hasiči přivezli svoji cisternu CAS - 125, z generální rekonstrukce, při které byla vyměněna nástavba, čerpací agregáty, modernizována kabina i zbytek vozu. Mohou tak moderním vysokotlakým čerpadlem účinně a s větší ohleduplností, zasahovat při bytových požárech, i všude tam, kde je větší množství vody nežádoucí. Stejně tak se prodlužuje i doba hašení, protože při požárech není tak velká spotřeba vody, při větší účinnosti.

Jediným slabým místem vozu zůstaval hnací agregát, tedy stařičký motor s převodovkou. Ale to se do konce letošního roku změní. SDH Mlázovice získalo grant Královehradeckého kraje na obnovu staré hasičské techniky ve výši cca 220 000,- Kč. Další část prostředků vloží do projektu obec a bude provedena výměna motoru, převodovky a brzd. Mlázovičtí hasiči tak budou mít k dispozici velmi pěkný a modernizovaný stroj, který je nutný k rychlým a efektivním zásahům, při požárech v našem regionu.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#10 | Vesničan | 19. 05. 2006 17:25
Chápu dobré úmysly Josefa Bekery, že chce pomoci lidem. Stejně tak si vážím všech hasičů, hlavně těch několika málo, kteří jsou opravdu aktivní. Ale nelze to provádět způsobem, který zbytečně udělal dusno kolem letošních povodní a rozhádal kdekoho. Nechci rozvádět, jestli by naše pomoc na povodních ohrozila akceschopnost doma, nebo ohrozila novou techniku. Ale každá organizace (i hasiči) mají nějakou štábní kulturu a nadřízenost. Žádosti o výjezdy, o pomoc druhým, musí přeci na obecní úřad adresovat vedení hasičů, tedy Zdeněk Gabriel, coby starosta. Nemůže to přeci dělat Josef, který v našem sdružení ani není. Je to stejně jako kdyby jménem obecního úřadu vyjednával někde něco člověk, který není v zastupitelstvu. Pokud se většina hasičů dohodne, že by to bylo dobré, starosta tak učiní. Kdyby neučinil, pak je na nás, co s ním uděláme dále. Ale pokud starosta SDH nesouhlasí a většina členů také ne, pak je normální, že se nikam nejede. Ať se to někomu líbí nebo nelíbí. To je demokracie (a třeba i její hroší část). ALe jinak by to byl chaos a bordel. Pokud Joska chce něco u hasičů měnit a myslí si, že to bude dělat lépe, tak ať mezi nás přijde a může nám pomoci. I když nejsem ve vedení SDH, určitě mi všichni dají za pravdu, že noví aktivní lidé jsou mezi námi vždy vítaní.
#9 | Bekera J. | 03. 05. 2006 21:12
Vše je v komunikativnosti a informovanosti. Nevím jestli je někdo seznámen kolik stál výjezd do LT v roce 2002, ale já to vidím takto. Jel trambus "Barča"/v té době měla holka naběháno asi 3,500km cca za čtyřicet let výjezdů/, kde je čerpadlo, za ní se táhlo čerpadlo r.v.1959. Co si pamatuji, tak byla dírka v jedné savici /možná již z Mlázovic/, hadice se nepoškodila ani jedna. Ubytování zdarma, jídlo třikrát denně zdarma. Pouze jsme si kupovali "rezatou polévku", veškeré PHM zdarma a při odjezdu se plnilo vše po hrdla. O refundaci na městký úřad v LT jsem zažádal pouze já a to po výroční schůzi místních hasičů v listopadu 02, kde jsem slyšel nářek, že na zajištění oslav ke stému výročí založení SDH není v kase ani 1,-Kč. Po telef. domluvě s p.Smejkal z LT jsem obdržel 5.000,-které jsem předal pokladníkovi Emilovi. U příležitosti 100.let SDH v Mlázovicích si myslím, že starosta z LT nepřijel též s prázdnou. Každé 2.-3. roky se v LT konají slavnosti hasičské techniky, kde se ukazuje nejstarší až nejmodernější technika. Na tuto akci byli místní hasiči též pozváni, ale nakonec jel Fr. Číp a já /ze slušnosti/ s Ducatem /300,-Kč od SDH nahrada na PHM/. Ale na tuto akci se nesjíždí jenom technika a dobrovolní hasiči, ale nejvyšší hasičská elita včetně premiéra, jakožto nejvyšší velitel a mlázovská hasičská elita mohla být v centu dění.... Jestliže je někomu v životě cennější a důležitější výhra na okresní hasičské soutěži, než pomoci lidem v nouzi, tak Vám mohu za sebe říci, že volím pomoc lidem a mám za sebou obojí i výhru nad poloprofesionáli z Chlumce nad Cidlinou, tak srpen 2002 v LT a ježdění Ducatem pro kat. charitu za děkuji. Když jste v domečku, kde starší paní se slzami v očích uklízí spadlou omítku pro svoji ještě starší maminku, tak máte stažené hrdlo a když následně uděláte filmové záběry v zabahněné Malé pevnosti Terezín, tak máte slzy v očích i Vy. Jinak 19.8.2002 při odjezdu jsme skutečně nevěděli co nás tam čeká a hádejte co se stalo 19.8.2003 zdev ML
#8 | Franta Číp | 23. 04. 2006 17:03
Ještě jednou a naposled se vrátím k tématu odjezdu hasičů na pomoc lidem postiženým povodněmi. Jsem velice rád, že pan Kudlička má velký přehled o hasičích. Má pravdu, že naše jednotka je podle plošného plánu pokrytí IZS zařazena do kategorie JPO III. Jistě má také přehled, co taková jednotka musí mít a čím má být vybavena (jak technikou, tak ochranými pomůckami). Proto až bude zastupitelstvo rozhodovat o nákupu vybavení pro SDH, tak jistě nezapomene hlasovat pro. Ale na co zapomněl již nyní je, že naši jednotku netvoří pouze dva nebo tři lidé. Z toho vyplývá, že po našem případném odjezdu kamkoliv, by plošné pokrytí IZS nebylo narušeno. Na případný výjezd je vyškolena řada dalších členů. Navíc princip IZS spočívá v zástupnosti jedné jednotky dalšími, jak se již několikrát stalo, například při poslední rekonstrukci cisterny, po dobu půl roku. Proto případnou neakceschopnost z titulu zásahu na povodních, považuji za velmi slabou a alibistickou výmluvu! Velice mě také mrzí, že jsou lidé lhostejní k utrpení druhých. Od někoho (......) jsem slyšel, že se musí stydět za Mlázováky (za ty, kteří chtějí pomáhat druhým). Teď se stydím já za něho. Myslí si, že když se k němu voda nedostane a chodí jen v pantoflích, tak se těmito problémy nemusí zabývat. Za pravdu mu jen dávám, že celkově za vše zodpovídá starosta. Mlázovice se snaží na sebe různě upozornit, třeba i internetem. Ale pokud si někdo přečte, co tady někteří dokáží vymyslet, je to spíše ostuda. Tudy cesta nevede !!! Osobně jsem vždy prosazoval Mlázovice jako celou obec i hasiče, ale nikdy jsem to nedělal jen pro sebe nebo pár lidí !!!
#7 | Bekera J. | 14. 04. 2006 23:07
Nevím komu se chce hrabat v tolika příhohách od Bohumíra, ale hádejte od koho je asi získal? V úterý ráno 4.4. jsem si všiml na MT SMS, kde mě F.Číp žádá, abych zavolal starostovi do Mlékojed /tam šlo 60.tis.Kč z Mlázovic v roce 2002/, jestli něco nepotřebují. Obratem jsem mu zavolal, že na to nejsem kompetentní, natož placený a zkušenosti z roku 2002, kdy jsem vezl SDH z Lužan Fiatem stříkačku do LT mi velí, abych se do této akce neangažoval, že se mi nerozbil MT.... Řekl, že mluvil s p.Gabrielem, který souhlasí, aby místní hasiči jeli na pomoc /zatím by jel on, jeho bratr a Petras/. Zavolal jsem tedy náčelníkovi měst. policie p.Králikoví /v Mlázovicích byl již dvakrát na podzim 2002 se starostou LT p.Landou a s p.Smejkalem ved, kriz. štábu poděkovat za pomoc při záplavách zastupitelům za "pomoc" při povodni a dále při 100. výročí založení hasičů v Mlázovicích/. Ten mi sdělil, ať se obrátím na p. Smejkala a ten mi sdělí co má OU udělat. Pan Smejkal mi informace zaslal emailem a ten jsem reposlal na OU Mlázovice a tím co je v příloze-další info. pan Fr, Číp včetně MT. TO BYLO VŠE. Následně jsem se omluvil, proč z Mlázovic nikdo nepřijede a kopii jsem dal na vědomí na OU Mlázovice/to se mezi slušnými lidmi přeci dělá/. Jinak moje emaily získal pan Kudlička proto, jelikož mi ve středu 5.4. volal, ať mu vysvětlím mé aktivity s výjezdem hasičů do LT, neboť večer je zastupitelstvo a bude se rozhodovat o výjezdu. Navečer jsem mu je tedy já hlupák odevzdal a předpokládal jsem, že je předá zastupitelům, že umirá na nějakou nemoc jsem si nepovšiml, to jsem je mohl dát Zdeňce k předání.
Omlovám se, že jsem použil slovo bli. 2x, ale slovo připosranost jsem si vypůjčil od pana "patriota", Aby mi někdo říkal /p.Kudlička/, že je proti, jelikož dali35,tis. do has. techniky, ať jedeme s lopatou,, tak k tomu nemám raději již slova.... Myslel jsem si, že Mlázovice mají již s LT nějakou družbu, ale bohužel, kolkované žádost a byrokracie.
#6 | Franta Číp | 13. 04. 2006 18:56
K problému výjezdu SDH Mlázovice na letošní povodně na Litoměřicku bych sdělil následující: někteří členové SDH Mlázovice spolu s některými dobrovolníky chtěli pomoci lidem v nouzi. Každý, kdo měl někdy vodu nebo bláto v domě dobře ví, jaký je to problém a určitě uvítá i pomoc. Nechtěli jsme se jet někam vytahovat, jak někteří říkají, nakonec nějakej Číp nebo Bekera v Litoměřicích nikoho nezajímá. Chtěli jsme jet reprezentovat Mlázovice, ale hlavně pomoci lidem. Bohatě stačila avia s šestnáctkou, trambus by samozřejmě zůstal doma. Mrzí mě, že na radnici sedí lidi, kteří to nedokážou pochopit a jsou lhostejní k neštěstí druhých. Doporučení od pana Kudličky, ať si vezmeme lopaty a jedeme svými auty, je k smíchu. Zvlášť od člověka, který si vezme lopatu jednou do roka při čištění koupaliště a ještě se o ni většinu času opírá.
#5 | Bohumír Kudlička | 13. 04. 2006 18:44
Vážení spoluobčané, dovedu si představit Vaši reakci v případě potřeby zásahu místních hasičů při pohromě (požáru či nečekané záplavě), která by mohla nastat v Mlázovicích (nastala i 6.4.2006 v 19.30 požárem v sousední Chotči). Tedy v době, kdy mohli být vysláni naši dobrovolníci s hasičskou technikou na pomoc Litoměřicku a to na základě soukromých "důležitých" podkladů (e-mailové korespondence, jejichž kopie je přiložena v SEKCI KE STAŽENÍ. Po jejich přečtení jsem panu Bekerovi sdělil svůj názor na tuto záležitost, který se plně shodoval s následným nezávislým rozhodnutím zastupitelstva (viz. zápis z jednání). Velice mne proto překvapil příspěvek pana Bekery - o jehož stylu si myslím, že charakterizuje autora - nepodloženě útočící na moji osobu. Myslím si, že skoro každý v Mlázovicích ví, že : 1) Kvalitou hasičské techniky a jejich příslušníků je náš sbor zařazen do regionálního záchraného systému, který má také své směrnice. 2) Každoročně zastupitelstvo uvolňuje z rozpočtu obce nemalé prostředky na údržbu, opravy a modernizaci hasičské techniky (mimo granty, o které žádá). 3) Starosta - potažmo zastupitelstvo - a ne pan Bekera, je plně odpovědný občanům za následné hospodaření s těmito prostředky. Také si myslím, že v případě oficiální žádosti o pomoc v době krizové situace, která by nastala nejen na Litoměřicku, ale kdekoliv jinde, by byl výjezd dobrovolníků s celou technikou povolen. Tato situace v daném případě ale nenastala. Doposud nás oficiálně o pomoc nikdo nepožádal. Z toho možno vyvodit, že na Litoměřicku si plně vystačili vlastními prostředky. Když byl pan Bekera před několika dny přesvědčen, že účast dobrovolníků našeho sboru s příslušnou technikou je tam nutná, tak mohl svá tvrzení a poznatky osobně zastupitelstvu sdělit na jeho pracovní schůzi. Nestalo se tak. A nikdo nebránil jeho účasti při odstraňování následků záplav. O to více jsem jeho projevem udiven a myslím si, že jej mohu charakterizovat jako "A Momentary Lapse of Reason Mr. Bekera s".
#4 | Bohumír Kudlička | 13. 04. 2006 18:42
2. část:
I když jsem byl panem Bekerou za svůj názor tak hrubě napaden, nežádám od něj omluvu. To proto, že mě velice těší, že je zde mezi námi tak nesmírně schopný soukromý "krizový koordinátor", který jako jeden z mála z nás vidí i dál, než za ceduli Mlázovice, a před takovým jedincem je třeba smeknout klobouk. Bohumír Kudlička
#3 | Zahradníková A. | 08. 04. 2006 16:57
Nemyslím si, že jde jednoznačně posoudit či odsoudit, jak zastupitelé rozhodují, nakonec s tím nic neuděláme, my jsme si je zvolili a dali jim možnost tak trochu o nás rozhodovat...
Spíš na věc koukám jako člověk pracující s jiným zastupitelstvem, takže problematika mi není cizí.
Jistě víte, že každá obec je nucena pracovat s omezeným rozpočtem, stát se totiž většinou nepředá a to, že jednou obec dotaci získá znamená, že jich zase několik nezíská. Nepřikláním se ani k jedné ze stran, snad proto, že nejsem z těch, kteří museli rozhodovat. Soudit mi nepřísluší...
Někteří z vás se zlobí, že se nejede pomáhat tam, kde to lidé potřebují, ale proč by malé rozpočty obcí měly suplovat v situacích, kdy selže stát. A v rozpočtu obce určitě peníze na pomáhání nemáme, tak bohatá obec nejsme. Pomoci může každý zcela nezištně a bez křiku, že to udělal, je tolik kont, dárcovské sms, vždyť každý si ten způsob najdeme, ne? Ani to nemusí celá ves vědět, že já jsem dal tolik...a on jen tolik...a ten zase nic.
Možná kdyby se někteří místo povykování zamysleli, zaplatili místní poplatek za psa, poplatek za komunální odpad, pronájem hrobového místa, pronájem pozemku, pronájem budov...atd., obecní kase by třeba bylo líp a zastupitelé se nemuseli bát, že na něco nebudou peníze, a třeba by i na tu pomoc zbylo... z obecního...
#2 | G1 cabrio | 08. 04. 2006 14:15
Velký dík všem,kteří mají zásluhu na získání grantu na dokončeni finančně velmi náročné přestavby naší (Casky).S těmito novými agregáty(jak motoru + ne méně účinnýmí a spolehlivými brzdami tak komplektně předělaného a zmodernizovaného čerpadla)a lidmi,kteří mají tu odvahu a chut chránit
ZDRAVÝ,ŽIVOTY A MAJETEK VŠECH LIDÍ !!!!!!!!!! se stane zásach jak pro zachránce tak pro zachranované účinější a bezpečnější!Ještě pro informaci všech,kteří nevjedí že jde o modernizaci naší hasické cisterny,která veze (pouze) 3500 l mnohdy život zachranující vody a nebo na opak je schopna vodu dlouhodobě odčerpávat a NENÍ URČENA DO VITRÍNY S NÁPISEM NESAHAT!!Ba naopak se dá počítat,že při zásahu k nějekému škrábanci či poruše při extrémě namáhané činnosti dojde!Ale vlastně co?Vždyt mi máme kde spát,že někteří spoluobčané!!!!!!!!
#1 | Bekera J. | 06. 04. 2006 22:20
Tak tomu se již směji, místní hasiči dostávají grant od kraje, resp. ze státní kasy a Ti z nich, kteří chtějí pomoci při záplavách /klobouk před nimi dolů/ nesmějí odjet z důvodu, aby nepoškodily techniku za yx Kč. Tak to se mi chce bli. z výroků kompetentních lidí, konkrétně pana Kudličky, který nesouhlasí, aby se technika poškodila někde jinde...., /např. při čerpání lagun v Litoměřicích/ to nechápu. Co může člověka naplnit více, něž pomoci v nouzi jinému člověku, nevím jestli je to názor pouze jeho /já pochybuji/, ale z přístupu v roce 2002 i letos blij. opět.
Hold někteří zastupitelé nevidí dále, než za ceduli Mlázovice. Alibismus a připosranost opět slavilo vítězství. Ať žijí vítězové, doufám, že naposledy!!!!