Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasiči vyrazili na výlet do Mělníka

24. 09. 2010

V sobotu 18. září 2010 uspořádali mlázovičtí hasiči pro své členy i další zájemce z městečka jednodenní výlet do Mělníka, Nelahozevsi a také Kralup nad Vltavou, kde pro ně byla připravena exkurze do hasičské stanice podniku Synthos.

Po několikaleté odmlce uspořádal SDH Mlázovice další jednodenní výlet. Cílem bylo město Mělník a jeho okolí. Nejprve se však všichni vydali do Kralup nad Vltavou, do podniku Synthos (bývalý Kaučuk), kde pro ně byla připravena velice zajímavá prohlídka podnikového hasičského záchranného sboru.

Jedná se o plně profesionální základnu, která svojí vybaveností a počtem hasičů převyšuje většinu okresních hasičských sborů. Na starosti mají jednak chemičku Synthos, dále dopravce a skladovatele ropy MERO a ještě další průmyslové závody v okolí. Zároveň je jednotka zapojena do Integrovaného záchranného systému ČR, takže vypomáhá i za branami areálu.

Účastníci zájezdu si prohlédli kompletní zázemí sboru, veškerou technikou a vybavení, včetně cisteren, plynových speciálů, ambulance, zkušebního polygonu a dalšího specifického vybavení. Zájemci se nechali vyzvednout na 42m vysokou hydraulickou plošinu, která je nejvyšší v ČR. Poté si mlázovičtí hasiči vyzkoušeli dálkově ovládané zásahové dělo Rosenbauer na cisterně SCANIA, které hasí dávkou až 4000 l/min. Ti zdatnější také okusili proudnici s vysokotlakem z tohoto vozidla.

Další zastávkou byl zámek v Nelahozevsi. Krásné počasí umožňovalo procházku v okolí Vltavy či v podzámčí. Většina si nenechala ujít prohlídku zámku. Následoval přesun do Mělníka, kde měli všichni volný program. Navštívit mohli mělnické vinobraní, podívat se k soutoku Labe s Vltavou nebo se jen tak projít městem. Někteří vyšplhali na kostelní věž a kochali se nádhernými pohledy do kraje. Gurmáni zase mohli okusit degustaci vína z místní vinice na nádvoří zámku nebo ochutnat vynikající zákusky vyrobené v zámecké cukrárně.

Všichni, kteří na hasičský zájezd odjeli, nelitovali a užili si den plný sluníčka, dobré nálady a nových poznatků. Organizátoři slíbili, že již nyní připravují program na příští rok a tak se můžeme těšit na další zajímavý výlet.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!