Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Celkový počet hlasů: 1

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?

Hasiči vyhráli okrskovou soutěž

17. 05. 2011

Mlázovičtí hasiči zvítězili po dlouhých třinácti letech v požární okrskové soutěži, která se konala 14.5.2011 v Lužanech. O pouhé dvě setiny porazili druhé Konecchlumí. Na vynikající výkony navázali i v okresním kole.

Sbor dobrovolných hasičů v Lužanech slavil 120. výročí vzniku a u této příležitosti požádal o pořadatelství okrskové soutěže v požárním sportu. I tentokrát se vzorně zúčastnila všechna družstva okrsku (Mlázovice, Lužany, Choteč, Šárovcova Lhota, Svatojanský Újezd a Konecchlumí), navíc přijeli také hosté z německého Rheinsbergu.

Soutěž se skládá ze tří disciplín, letos však došlo k některým změnám. Do výsledku se započítával pouze výsledek požárního útoku (který byl navíc zkrácen) a časy ze štafety. Jednotlivci byli hodnoceni samostatně. Všechna družstva předváděla vynikající výkony, o vítězi rozhodl až závěrečný součet. Tím nejmenším možným rozdílem, o pouhé dvě setiny sekundy, zvítězili mlázovičtí hasiči a odvezli si domů trofej pro nejlepší. Naposledy se tak stalo v roce 1998. Jako vítěz okrsku budou zároveň reprezentovat na okresním kole. Na druhém místě se umístilo Konecchlumí, třetí příčku obsadily domácí Lužany.

Počasí bylo přívětivé, organizace zajištěna bezchybně. Následovala večerní zábava s country kapelou. Letošní ročník se prostě povedl na jedničku.

AKTUALIZACE 1.6.2011:
Ve výborných výkonech pokračovali mlázovičtí hasiči i na okresním kole v Jičíně 28. května 2011. Celkově obsadili sedmé místo, mezi výjezdovými jednotkami byli dokonce čtvrtí. Individuálně zazářil Milan Kubíček, který v jednotlivcích obsadil bronzovou příčku na okrese, mezi výjezdovými  JPO okresu byl dokonce druhý. Beze sporu se jedná o nejlepší umístění Mlázovic v  historii okresních soutěží v požárním sportu.