Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasiči třetí na okrsku v Lužanech

23. 05. 2006

Požární útok s výborným časem, kolísavé výkony v jednotlivcích, slušná štafeta. Dohromady z toho bylo, na okrskovém závodě hasičů v Lužanech, pro naše barvy třetí místo. Exkluzivní videa ze soutěže!

Každoroční okrsková soutěž hasičských družstev se letos konala v Lužanech. Místní hasiči spojili pořádání těchto závodů s oslavou výročí 115. založení sboru. Soutěž byla doprovázena bohatým kulturním a doprovodným programem. Diváci tak mohli například shlédnout rychlý zásah s vyproštěním osob z osobního auta (převrátit vozidlo ovšem musela skupina dobrovolníků, protože kaskadérským kouskem se to nepovedlo). Potěšitelná byla i účast samotných soutěžících. Tentokrát nechyběl nikdo, dostavil se celý okrsek - Mlázovice, Lužany, Šárovcova Lhota, Choteč, Svatojánský Újezd a Konecchlumí.

Celý program sledovaly na lužanském fotbalovém stadionu stovky diváků. Mezi čestnými hosty jsme mohli shlédnout zástupce dobrovolných hasičů ze SRN, kteří již tradičně přijíždějí do našeho okrsku. Němečtí kolegové se nenechali zahanbit a předvedli hasičský útok s historickou technikou (video útoku je připojeno dole k tomuto článku). Velmi zajímavé bylo sledovat počínání hasičské drobotiny či požární útok žen.

Mlázovické družstvo ve složení Martin Vágenknecht, Vašek Palvíček, Tomáš Čeřovský, Martin Ramšák, Roman Novotný, Tomáš Holoubek, Michal Hroneš, Zdeněk Břízek, Martin Memmel a Marek Vojtěch, si dělalo ambice na první místo. Tomuto cíli odpovídala i pečlivá příprava na mlázovickém koupališti. Jako první se družstva střetla v požárním útoku. Mlázovice skončili pouze o pár setin sekundy na druhém místě. Útok se ještě vydařil Lužanům, ostatní SDH měly problémy.

Poté následovala soutěž jednotlivců a štafet v klasických sportovně-požárních dispcíplínách. Drobné zaváhání v individuální části, vyřadilo naše sportovce ze hry o první místo. Nakonec se však se ctí umístili na třetím místě a velmi dobře reprezentovali SDH Mlázovice i obec.

Do okresního kola postupuje vítězné Konecchlumí a Lužany s Mlázovicemi, které mají jako výjezdová družstva účast zajištěnou automaticky.Fotogalerie a videa Ladislav John
Fotogalerie

Přílohy

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#5 | Administrátor | 27. 05. 2006 16:24
Pro Konecchlumáka: Výkony všech soutěžících družstev jsou zcela přehledně uvedeny v tabulce, která je mezi fotkami. Stačí se pouze pozorně dívat. Nevím, co je na tom za hanbu.
#3 | Konecchlumák | 26. 05. 2006 17:23
Ale Mlá zovice jsou taky skvělý!!!!!!!!!*52**52**52*
#4 | Konecchlumák | 26. 05. 2006 17:23
Mlázovice a ne ,Mlá zovice
#2 | Konecchlumák | 26. 05. 2006 17:21
Prosím Vás,vy se chlubíte se třetím místem a my jsme byli první.Vy jako dobří sousedé ani nenapíšete výkon našich hasičů,No to je hanba.*52**52**52*
#1 | anonym | 26. 05. 2006 13:03
To je dobrý, ale až začnete více trénovat a méně se posilňovat pivkem a jiným škodlivějším dopingem, mládeži, tak třeba budete jednou lepší.*2**64**4*