Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasiči testovali likvidaci lesního požáru v Mezihoří

23. 10. 2010

Taktické cvičení prověřilo jednotku SDH Mlázovice při likvidaci lesního požáru v těžkém terénu.

Je sobota 23.října 2010. V 16.30h se rozeznívá radniční siréna a vyhlašuje požární poplach. Krátce na to odjíždí jednotka SDH Mlázovice do osady Mezihoří, ve které je ohlášen požár rodinného domku. Při příjezdu na místo hasiči zjišťují, že nehoří dům, ale hustý dým se valí z okraje lesa. Aby se dostali k ohni, používají motorovou pilu a doslova prořezávají cestu pro svoji cisternu. Jakmile se jednotka dostane přímo k požáru, zjišťuje, že se jedná o dokonale utajené hasičské cvičení, které má prověřit zásah při mimořádné situaci v těžko přístupném lesním porostu.

Následuje lokalizace požářiště a uhašení ohně. Vše s využitím dýchací techniky a motorové pily. Druhé ohnisko je likvidováno téměř za tmy, proto je využita i elektrocentrála a halogenové reflektory. Taktické cvičení je ukončeno krátce po půl sedmé, kdy se jednotka vrací na základnu.

Sobotní cvičení prověřilo možnosti členů i techniky SDH Mlázovice zasahovat v těžko přístupné oblasti. Mlázovičtí hasiči jsou dobře připraveni pomáhat lidem v nepříjemných situacích v katastru obce a na požádání IZS i mimo něj.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!