Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasiči sloužili s profesionály v Jičíně

30. 11. 2017

Během denní směny si členové výjezdové jednotky vyzkoušeli řadu činností, které je mohou potkat při ostrých zásazích.

Mlázovičtí hasiči absolvovali v sobotu 11. listopadu 2017 stáž na stanici Hasičského záchranného sboru v Jičíně. Jednotka zde byla přítomna od ranní předávky směny v 7hodin.  Během služby si hasiči vyzkoušeli nejrůznější aktivity. Důkladně se seznámili s novou dýchací technikou PLUTO, kterou získali s cisternovým vozem Tatra. Dozvěděli se technické parametry, správnou obsluhu a kontrolu provozuschopnosti.

Poté se jednotka odebrala do cvičného bludiště, kde měla schovaného figuranta. Toho musela najít a transportovat ven. Figurant vážil 85kg a po úzkém schodišti ho nebylo lehké, v zásahovém obleku a s dýchacím přístrojem na zádech, vyprostit.

Následně se hasiči vžili do situace, kdy museli zasahovat u dopravní nehody. Proběhla krátká debata na téma první pomoci u dopravních nehod a základních postupů s ručním vyprošťovacím nářadím.  Nakonec si zapůjčili hydraulické vyprošťovací nářadí a cvičně zkusili rozstříhat osobní automobil.

Tečkou za celým dnem byl výstup po žebříku do výšky 30 metrů a krásný výhled do okolí jičínského útvaru.


Text a foto: Tomáš Čeřovský, velitel JSDH Mlázovice

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!