Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasiči si zvolili nové vedení

08. 12. 2014

V pátek 5. prosince 2014 proběhla výroční členská schůze mlázovických hasičů. Jedním z bodů programu byly volby orgánů sboru na další období.

Letošní výroční schůze se nesla především v duchu voleb. Novým starostou sboru byl zvolen František Číp, který od roku 1996 vykonával funkci velitele. Na jeho pozici ho vystřídá Tomáš Čeřovský, zástupcem bude Ladislav John. Velitele jmenuje starosta obce až po odsouhlasení zastupitelstvem a orgány Hasičského záchranného sboru, což se předpokládá ve druhé polovině prosince.

Změn doznal také výbor sboru. Novými či staronovými členy se stali: František Číp, Tomáš Čeřovský, Ladislav John, Štěpán Vrabec, Michal Vrabec, Martin Vágenknecht, František Dvořák, František Skrbek a Martin Ramšák. Členy revizní komise byli zvoleni Jiří Čeřovský, Jiří Kutnar a Jiří Mach.

Do hasičského důchodu odešel starosta sboru Josef Číp a pokladník Emil Kutko. Oba působili řadu let v několika funkcích i ve výjezdové jednotce. Nyní zůstávají řadovými členy. Za jejich obětavou práci a čas věnovaný hasičině, jim poděkoval starosta městečka Tomáš Komárek a za hasiče František Číp.

V průběhu jednání schůze bylo odměněno několik členů sboru za vynikající práci i za mnohaleté působení ve prospěch českého hasičstva. Velice zajímavou událostí bylo přijetí tří členek – hasiček. Ženy se tak vracejí do organizace po dlouhých 26 letech.

V diskuzi představil starosta městečka plány obce v oblasti obnovy techniky a rekonstrukce zbrojnice.  I když se jedná o velmi nákladné akce, začalo se pracovat na projektové dokumentaci a povolení, aby byly Mlázovice připravené a případně mohly žádat o vyhlášené dotační tituly nebo některé etapy financovat ze svého rozpočtu. Se svým příspěvkem vystoupil i zástupce hasičského záchranného sboru mjr. Ladislav Oborník, který informoval přítomné o novinkách v oblasti řízení IZS a také o bezproblémové spolupráci s místním sborem a městečkem.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!