Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasiči si v Brně převzali ocenění za druhé místo

20. 11. 2023

Jednotka SDH Mlázovice dosáhla skvělého výsledku v celorepublikové anketě.

Mlázovičtí hasiči se přihlásili do celostátní ankety „Dobrovolní hasiči roku 2023“ se zásahem u náročného požáru lesa na Chlumu, který pomáhali likvidovat letos v červnu. Nebyla to jejich první účast v soutěži, která se snaží ocenit těžkou a obětavou práci dobrovolných sborů. Již v roce 2019 se jim podařilo získat pomyslné bronzové medaile za zásah v Lužanech.

Letos odborná porota nominovala Mlázovice opět mezi pětici finalistů v oblasti Východ Čech (zahrnuje celý Liberecký, Královéhradecký a Pardubický kraj). Poté proběhlo hlasování prostřednictvím webu a sms zpráv. Členové sboru se snažili, aby o jejich nominaci věděla široká veřejnost a mohli doufat v co nejlepší bodový zisk.

Když se na konci října velitel jednotky dozvěděl, že se umístili na stupních vítězů, všem tuto zprávu zamlčel a v tajnosti odjel do Prahy, na hasičskou stanici v Modřanech, natočit krátký prezentační medailonek. 16. listopadu 2023 vyrazili někteří členové sboru do brněnského Bobycentra na slavnostní vyhlášení výsledků. V okamžiku, kdy se na obrovské obrazovce v hale začaly promítat medailonky z oblasti Východ Čech, odešel velitel za údivu mlázovického doprovodu na pódium, společně se zástupci jednotek Adršpach a Proseč, pro ocenění.

Nejprve byl vyhlášen jako vítěz Adršpach. Velitel skrytě doufal, že by druhé místo mohli obsadit naši hasiči. A tak se i stalo. Mlázovice se umístily na úžasném druhém místě, získaly šek na 50000Kč a několik poukazů na věcné vybavení. Vzhledem k rozloze soutěžní oblasti a relativně malému počtu obyvatel obce, je druhé místo obrovský úspěch, na kterém mají zásluhu svými hlasy nejenom obyvatelé městečka, ale i širšího regionu. Všichni tím ocenili odpovědnou a náročnou práci malé dobrovolné jednotky.

Záznam z galavečera bude možné shlédnout v sobotu 2. prosince 2023, od 14h, na ČT2.
Mlázovičtí hasiči děkují všem za podporu, váží si toho a doufají, že nějakou případnou další nominaci se společně podaří přetavit na to nejcennější - skleněnou helmu za vítězství.


Text: Tomáš Čeřovský, velitel JSDH Mlázovice
Foto: SDH Mlázovice, ADHR.cz, Požáry.cz

 

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!