Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasiči si rozšířili zkušenosti

05. 07. 2020

V sobotu 4. července 2020 proběhlo na letišti Jičín - Vokšice cvičení hasičů z okresu Jičín, kteří jsou předurčeni pro plnění hasícího bambi vaku. Akce se zúčastnila také část JSDH Mlázovice.

Bambi vak je integrovaný protipožární systém, který slouží k hašení především lesních požárů v podvěsu vrtulníku. Jedná se o vak, který je zavěšen na laně pod vrtulníkem. Lze ho doplňovat přímo z vodní hladiny s minimální hloubkou zhruba 1,5 metru nebo doplňovat speciálními 2 proudnicemi z hadicového vedení od hasičské cisterny. Každou proudnici obsluhují 2 hasiči, jeden zavádí proudnici do bambi vaku a druhý ovládá ventil. Poslední pátý hasič při příletu vrtulníku provádí stabilizaci a kontroluje správné uzavření vaku.

Jednotky si po úvodní teoretické instruktáži vyzkoušeli i praktické plnění. Pro účely výcviku byl 900 litrový vak upraven na 70% objemu.

Na letiště přiletěl policejní vrtulník BELL-412EP s imatrikulací OK-BYR z domovské základny Praha - Ruzyně (LKPR). Právě Policie ČR a Armáda ČR má v České republice obsluhu bambi vaků na starosti. Velitel zásahu si tak, v případě potřeby, může pomocí krajského operačního střediska vrtulník k požáru vyžádat.


Text: Tomáš Čeřovský, velitel JSDH Mlázovice
Foto: Tomáš Čeřovský, Ladislav John

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!