Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasiči se pochlubili technikou i bohatou historií

29. 06. 2010

V rámci VII. Sjezdu rodáků připravili mlázovičtí hasiči zajímavou expozici. Průřez více než stoletou historií, řadu fotografií, kronik či trofejí ze soutěží. Velmi lákavá byla i prezentace moderní techniky před zbrojnicí či požární útok.

Zasedací síň hasičské zbrojnice se na čas proměnila v pečlivě připravenou výstavní síň, která zaujala drtivou většinu návštěvníků. Jak by ne. Vystaveny byly hasičské fotografie z první republiky. Mnozí poznávali své dědy a pradědy v hasičských uniformách při slavnostních příležitostech. Další snímky mapovaly stěžejní události v historii sboru, výrazné mlázovické úspěchy v požárním sportu či průběh některých největších požárů v městečku a okolí.

Mimo to měli příchozí k dispozici výtahy z kronik sboru. Expozice byla doplněná o videoprojekci z hasičských soutěží a ukázek vyprošťovacích metod. Obrovské pozornosti se těšil nový prapor SDH Mlázovice. Ti, kteří jej viděli poprvé, nešetřili chválou. Ocenil ho také host sjezdu, herec Bob Klepl, sám dobrovolný hasič.

Před zbrojnicí byla vystavena technika, kterou hasiči používají. Cisterna CAS 24 po generální rekonstrukci, pravděpodobně jediný takto upravený a vybavený kus v republice. Dále dopravní vozidlo AVIA DA-8, soutěžní stříkačka MS-8 nebo historická stříkačka PMS-11 z roku 1959. Společně s technikou byla předvedena i moderní výstroj a další vybavení, které využívá výjezdová jednotka k zásahům. Děti byly nadšené z možnosti posadit se za volant opravdové hasičské stříkačky. Příchozí rádi využili možnost podívat se zblízka na techniku, jenž většinou vidí jen při rychlém průjezdu do akce.

V sobotu 19. června 2010 od 13.00 hodin připravili hasiči, v rámci doprovodného programu, ukázku požárního útoku. Nejprve se předvedlo družstvo označené jako „mladá garda“, pravidelný účastník soutěží. Větší potlesk ovšem získal druhý tým „stará garda“ složený z hasičů, kteří dlouhá léta netrénovali a bez jakýchkoliv příprav zvládli útok také. Dokonce jen o tři vteřiny za soutěžním družstvem. Proto mladíci složili úspěšný reparát. Druhý útok zvládli v čase 29,6s, za něž by se nemuseli stydět na žádné soutěži.

Kromě povedené výstavy a doprovodného programu pomohli hasiči městečku s organizací víkendových slavností. Svoji úlohu zvládli na jedničku.
Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!