Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasiči prověřili své schopnosti při okrskovém cvičení

11. 10. 2011

V sobotu 8. října 2011 testovali hasiči celého okrsku dálkovou dopravu vody. V rámci cvičení hasili požár zemědělského objektu ve Svatojanském Újezdě.

Krátce po 17té hodině se rozezvučely sirény v Mlázovicích i okolí. Operační dispečink jičínských hasičů vyhlásil poplach kvůli požáru hospodářského objektu ve Svatojanském Újezdě. Na místo vyrazily dvě jednotky mlázovických hasičů, jedna s cisternou, druhá s vozidlem AVIA A31.

V rychlém sledu přijíždí i další jednotky okrsku – Šárovcova Lhota, Svatojanský Újezd, Choteč a Lužany. Jedná se o celookrskové cvičení, jehož hlavním úkolem je zajistit koordinaci jednotek při dálkové dopravě vody.

Hasiči sestavují na velkou vzdálenost, která je navíc komplikovaná převýšením, vedení proudů „B“, do kterého postupně integrují čtyři motorové stříkačky. Mlázovická a lužanská cisterna navíc zasahují přímo u požáru. V poměrně krátké době se daří zajistit dodávku vody z nádrže v obci na místo požáru.

Zásahu se zúčastnilo pět sborů s několika desítkami hasičů. Ukázalo se, že dokáží efektivně spolupracovat, i když se samozřejmě objevily drobné nedostatky.  Sobotní test prověřil schopnosti jednotlivých sborů a obohatil je o nové zkušenosti, které mohou využít při případném opravdovém požáru.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!