Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasiči pomáhali v Mikulčicích

19. 07. 2021

V rámci koordinované pomoci byly odklízeny trosky budov, technické konstrukce a polomy.

Málokdo by čekal, že mlázovičtí hasiči budou zasahovat na druhém konci republiky, konkrétně na Jižní Moravě. Avšak, stalo se. JSDH Mlázovice se v rámci hasičského odřadu Královehradeckého kraje zúčastnila v termínu 1.7. 2021 - 4.7. 2021 pomoci při odklízení následků tornáda v jihomoravských Mikulčicích. Z každé obce se účastnili pouze dva členové, aby nebyla ohrožena akceschopnost jednotek ve svých lokacích.

Mlázovičtí hasiči se, spolu s dobrovolnými kolegy z Mžan, Markvartic a profíky z Rychnova nad Kněžnou, vydali z centrální stanice v Hradci Králové, mlázovickým transportérem na jih Moravy. Zde je čekal obraz apokalypsy, který byl ve skutečnosti ještě horší než u televizních obrazovek.

Po seznámení s místem, ubikací a drobném odpočinku, se naplno vrhli na plnění úkolů. Rozsah činností byl velmi pestrý, fyzicky náročný a vyčerpávající. Ve spalujícím horku rozřezávali poškozené ocelové konstrukce, oplechování a klempířské prvky, likvidovali polomy a pomáhali s odklízením trosek a suti. Po psychicky a fyzicky náročném zásahu se v pořádku, s dobrým pocitem na duši, vrátili zpět na svoji základnu.


Text: Tomáš Čeřovský, velitel JSDH Mlázovice
Foto: Ladislav John

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!