Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasiči opět po roce pomáhali ve Višňové

27. 07. 2011

Na žádost starostky obce Višňová na Liberecku odjela jednotka SDH Mlázovice 23. července 2011 pomáhat odstraňovat následky letošních povodní.

Všichni mají ještě v paměti katastrofické záplavy na Liberecku, které způsobily v loňském roce miliardové škody. Kromě nich však negativně zasáhly do života tisíců obyvatel postižených oblastí. Sotva se stačili z této pohromy vzpamatovat, přišly povodně letošní. Sice ne s takovou razancí, ale voda opakovaně zasáhla některé domy, sklepy, silnice i zahrady.

Loni se zvedla, také díky velké mediální kampani, obrovská vlna solidarity. Lidé z celé republiky posílali materiální i finanční pomoc, stovky sborů dobrovolných hasičů vyrazily na pomoc. Letos však obyvatelé vodou zasažených obcí zůstali téměř osamoceni. Podobně tomu bylo i ve Višňové, kterou pravidelně ohrožuje řeka Smědá a kde v loňském roce zasahovali mlázovičtí hasiči. Proto starostka Višňové paní Vladimíra Erbanová, požádala městys Mlázovice a jeho hasiče, zda-li by nemohli přijet na pomoc i v letošním roce, který sice stojí ve stínu médií, ale rozsah škod je také značný.

Požadavek byl tlumočen v pátek 22. července 2011 odpoledne, jednotka mlázovických hasičů vyrazila do Frýdlantského výběžku již následující den v 5.00h ráno. Od sedmé hodiny naši hasiči pomáhali odčerpávat vodu z lagun na zahradách, ze sklepů, garáží a domů. Kromě čerpání vody, na kterém se podílela cisterna, plovoucí čerpadlo i motorová stříkačka DS-16, pomáhali omývat zablácená místa. Jednotka působila ve Višňové i v její osadě Poustka, kde také odčerpávala vodu z protipovodňových vaků a následně je demontovala. Práci mlázovických hasičů zaznamenala i kamera České televize v reportáži odvysílané v pořadu Události.

Záchranné práce trvaly celou sobotu a dále do nedělního odpoledne. Poté se jednotka vrátila do Mlázovic. Za její práci a vstřícnost městysu k poskytnutí pomoci poděkovala starostka Višňové dopisem Obecnímu úřadu v Mlázovicích, ve kterém ocenila rychlý a profesionální přístup našich dobrovolných hasičů, který uchránil majetek i psychiku obyvatel v postižených lokalitách.

 

Fotogalerie: František Číp, velitel SDH Mlázovice


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!