Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasiči nejrychlejší v okrsku

19. 05. 2016

V sobotu 14. května 2016 se v Chotči konala okrsková soutěž v hasičském sportu. Mlázovice vyhrály.

Pořadatelem letošního dějství základního kola soutěže pro sbory dobrovolných hasičů byla Choteč. Tamní hasiči společně se závodem oslavily úctyhodné výročí 130 let od založení svého sboru. Oslava to byla vydařená, počasí přálo a na závodní plochu se sjely všechny sbory z okolí.

Nejprve se hasiči utkali ve štafetách. Stalo se již tradicí, že mlázovičtí rychlíci nemají konkurenci. V Chotči vyhráli tuto disciplínu o 6s před Lužany a dokonce o 17s před domácími borci. Požární útok ovšem sliboval drama až do konce. A to se i stalo. Po diskvalifikaci Mlázovic v prvním útoku, kvůli spadlé přilbě jednoho ze závodníků, se napětí na louce k Hřídelci dalo krájet. Zvláště s ohledem, že ostatním soupeřům se útoky vedly.

Druhý útok se ovšem podařil ve slušném čase 25:44s, což znamenalo vítězství hasičů městyse o 2,5s před Lužany. Bronzovou příčku obsadila Choteč. Všichni zúčastnění si pochvalovali dobrou organizaci závodu a příjemnou atmosféru. Výjezdové jednotky Lužan a Mlázovic by se měly objevit v dalším okresním kole, které proběhne v průběhu června v Jičíně.


Fotogalerie: Ladislav John, SDH Mlázovice

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!