Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasiči nejezdí jenom k zásahům

02. 08. 2016

Činnost SDH Mlázovice je velmi pestrá. Plnění úkolů vyplývajících ze zařazení v systému IZS, technická pomoc obci a podíl na kulturním životě městečka, nejsou jedinou náplní jejich působnosti.

14. červen 2016 – U příležitosti významného jubilea firmy Smejkal, výrobce hasičské techniky z Vysokého Mýta, se sbor prezentoval vlastní renovovanou stříkačkou DS-16 vyrobenou v tomto závodě v roce 1957. Na výstavě ve Vysokém Mýtě bylo představeno mnoho zajímavých technických unikátů. Mlázovičtí hasiči obdrželi na závěr Pamětní list z rukou člena rodiny Smejkalů, pamětníka rozmachu této strojírenské firmy.

18. červen 2016 – V nedaleké Bašnici se konal sraz historických stříkaček, jako součást oslav kulatin tamního sboru. Mlázovice zde vystavovaly renovovanou stříkačku DS-16 z roku 1957, kterou vyrobila věhlasná firma Smejkal z Vysokého Mýta.

9. červenec 2016 – SDH Mlázovice se zúčastnil charitativní poutě na podporu dětského domova v České Skalici a dětí postižených mozkovou obrnou. Společně s dalšími 11 hasičskými sbory se na přehradě Rozkoš se svojí technikou zapojil do vytvoření obrovské vodní fontány. Kromě toho sklidila mlázovická cisterna CAS-24 a stříkačka DS-16 velký úspěch na souběžně probíhající výstavě hasičského vybavení. Organizátoři této charitativní akce ocenili pomoc SDH Mlázovice a zároveň zaslali poděkování za podporu obecnímu úřadu.

23. červenec 2016 – Sousední hasiči z Lužan pozvali mlázovický sbor na oslavu výročí založení jejich sboru, které se konalo společně s tradiční poutí. V rámci požárního útoku se z Mlázovic zúčastnila dvě družstva. Kromě mužů se po mnoha letech sešlo i ženské družstvo, které sklidilo obrovský aplaus. Mlázovičtí se zapojili také do společného týmu staré gardy složeného z Mlázovic, Lužan a Ostroměře. I když byl věk soutěžících poněkud vyšší, požární útok předvedli velice slušný. Slavnost byla zakončena slavnostním nástupem a vyhlášením vítězů, kterými se staly všechny zúčastněné sbory.

Text a foto: František Číp, starosta SDH Mlázovice

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!