Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasiči likvidovali spadlé stromy

23. 05. 2009

Krátká, ale intenzivní bouře, která se v pátek 22. května 2009 přehnala Jičínskem, po sobě zanechala stopy i v Mlázovicích. Strhané elektrické vedení a spadané stromy, které zatarasily cestu, museli až do večera odstraňovat mlázovičtí hasiči.

V půl čtvrté odpoledne, krátce po přechodu divoké bouřky s vichřicí, povolal starosta místní hasiče k odstranění následků, které zanechala. Na cestě od koupaliště k Hájence bylo stržené vedení nízkého napětí několika statnými stromy, které vítr povalil v blízkém lese. Na místě hasiči zjistili, že existuje reálné nebezpečí, že stržené vedení je stále pod napětím, proto museli s odstraňováním polomů čekat do příjezdu pracovníků ČEZu, kteří by vedení odpojili. Vzhledem k situaci, která panovala na celém okrese, byla většina jednotek Integrovaného záchranného systému v terénu, stejně tak všechny čety společnosti ČEZ Distribuce. Proto starosta zajistil nouzové odpojení vedení, prostřednictvím místního revizního technika, aby mohlo dojít k zprůjezdnění cesty a bylo zabráněno případnému zásahu proudem kolemjdoucích osob.

Společně s několika dobrovolníky provedli hasiči rozřezání a odtažení stromů, čímž uvolnili elektrické vedení a zároveň zprůjezdnili zatarasenou cestu. Zásah trval více než tři hodiny. Opět se ukázalo, že není dobře organizovaná spolupráce místních samospráv a složek IZS se společností ČEZ. Stačí jedna větší bouřka a pracovníci ČEZu již nejsou schopni operativně a rychle reagovat na požadavky z jednotlivých míst, kde dojde k poruchám, a to ani tehdy, jde-li na daném místě o ohrožení životů. Několikahodinová čekání na jejich příjezd a zásah nejsou dobrou vizitkou. Stejně tak kolabující centrální dispečink poruch v Plzni, který se hroutí po každé klimatické události, která způsobí větší škody.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!