Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasiči cvičili zásah v těžko dostupném terénu

10. 10. 2014

SDH Mlázovice má za sebou další náročné cvičení. Tentokrát šlo o vyproštění zavalené osoby a požár lesa u kamenických jezírek.

V poslední době přibývá mimořádných událostí mimo obydlená území, takže se tomuto trendu musí přizpůsobovat i práce záchranářů. Bohužel, mnoho nové techniky IZS není schopno překonávat složitější překážky, proto je velmi důležitá součinnost s dobrovolnými hasiči, kteří mají perfektní  znalost místního terénu a také vhodnější techniku, jíž nezastaví ani složitější přírodní podmínky.

V sobotu 4. října 2014, krátce po 17.00 hodině, vyjela mlázovická jednotka k vyproštění zavalené osoby a likvidaci lesního požáru. Při výjezdu se hasiči dozvěděli, že u známých jezírek v katastru sousední Kamenice spadl na lesníka strom a od rozžhavené motorové pily došlo k zahoření lesní hrabanky. Teprve po příjezdu na místo události zjistili, že se jedná o taktické cvičení.

K místu zásahu vedla špatná cesta, ale stařičký trambus překonal veškeré překážky. Přesto zbylých více než 100 metrů museli hasiči po svých. Nejprve bylo třeba najít ohlášený zával. Zraněného dělníka vyprostili pomocí motorové pily a ošetřili ho. Poté zlikvidovali rozšiřující se požár listí a nízkého porostu, za pomocí vzdáleného vedení od cisterny.

Na závěr došlo k vyhodnocení celého zásahu a analýze jednotlivých postupů. Pro všechny členy jednotky se jednalo o velmi důležitou a vítanou zkušenost, která usnadní poskytnutí pomoci u skutečného neštěstí.

Fotogalerie: Tomáš Čeřovský, SDH Mlázovice

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!