Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Dětské odpoledne v červenobílém

22. 09. 2021

Mlázovičtí hasiči připravili pro děti atraktivní program.

V sobotu 18. září 2021 se děti vydaly na zajímavou trasu kolem koupaliště, na které čekala čtyři stanoviště s plněním různých úkolů. Po úvodní registraci, kde obdržely soutěžní kartičku a drobnou sladkost na cestu, mohly vyrazit.

Na prvním stanovišti byla připravena hasičská poznávačka. Jejím cílem bylo přiřadit symboly k hasičskému náčiní a také připojit správná telefonní čísla k hasičům, záchranářům a policistům. Náplní dalšího zastavení bylo poznávání stromů a zvířat. Odtud se již účastníci museli vydat loukou kolem kozího výběhu k lesu, kde čekala opičí dráha. Od startu snožmo přeskákat překážky, přejít po mezi stromy napnutém laně, prolézt několika papírovými tunely a nakonec se trefit talířem mezi kůly.

A co by to bylo za hasiče, kdyby alespoň jeden úkol nebyl spojený s vodou. Na posledním stanovišti všichni dostali proudnici a za pomoci hasiče se museli trefit a shodit všechny plechovky. Poté se již mohli vydat do cíle, kde ovšem ještě čekalo na zodpovězení pár záludných otázek. Pak jen odevzdat orazítkovanou kartičku se splněnými úkoly a bylo hotovo. Kdo měl chuť, dostal jako odměnu párek v rohlíku.

V prostoru dětského hřiště bylo pro všechny připraveno zákoutí s omalovánkami a dřevěnými kostkami. Nechyběla výstavka zásahového oblečení i hasičského vybavení. Na závěr zajímavého odpoledne byla připravena ukázka hašení vodním dělem a pak se již utvořily dlouhé fronty a každý si s chutí zastříkal z opravdových proudnic. Následovalo hromadné foto všech zúčastněných, děti se svezly Tatrou, zadováděly si na hřišti a odcházely spokojeně domů.

Hasiči děkují za slova chvály, Lence Novákové za organizaci přírodovědného stanoviště, Blance Komárkové za fotodokumentaci a truhlářům Skrbkovi a Víchovi za dřevokostky.

Tak zase někdy na viděnou.


Text: Tomáš Čeřovský, velitel JSDH Mlázovice
Foto: Blanka Komárková

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!