Malebné městečko v překrásném
kraji na hranici Českého ráje a Podkrkonoší.
01. 05. 2026
Ve čtvrtek 30. dubna 2026 se za místní hasičárnou uskutečnilo tradiční pálení čarodějnic.
Ač předpověď pro letošní rok nebyla příznivá, nakonec se příroda umoudřila a i přes nižší teplotu bylo slunečno a bez větru. Hasiči si pro děti připravili opičí dráhu zručnosti, vystavili techniku a děti si společně vyrobily čarodějnici Saxanu, která byla poté umístěna na hranici.
Všichni mohli vyzkoušet nové stoly, lavice a barové stolky, které hasiči pořídili jako náhradu za staré dřevěné stoly a židle. K dispozici byl samozřejmě stánek s občerstvením, u kterého se neustále tvořila fronta hladových a žíznivých. Krátce po 19 hodině byla zapálena precizní hranice i s čarodějnicí a zima tak symbolicky dostala stopku.
Tomáš Čeřovský, velitel JSDH
Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!