Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Je dobře, že provoz Restaurace Radnice převzalo městečko (jinak by byla uzavřena)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 8

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Zásahy hasičů

2019

30. duben - Hasiči vyjeli na žádost operačního střediska v Hradci Králové k případu ztracených osob v lese, jedna z nich měla mít zdravotní problémy. Měly se nacházet někde v okolí mlázovické hájenky. Během pátrání v lese si jeden z hasičů všiml vzdáleného světelného znamení mobilním telefonem. Díky tomu byly obě pohřešované osoby nalezené (v lesním porostu, cca 750m od hájenky). Nalezená žena si stěžovala na boelsti břicha i zad a také problémy s dýchaním. Proto byla předána do péče rychlé zdravotnické služby. Na místě byla ještě jednotka z Lázní Bělohradu. Spolupráce s Policií ČR a Zdravotnickou záchrannou službou. Jednalo se o první výjezd nového DA Volkswagen mlázovické jednotky.

20. duben - JSDH Mlázovice vyjela k ohlášenému požáru stromů a porostu do obce Vojice. Zhruba na ploše 20m x 20m hořely stromy na rozhraní sadů a lesa. Místo bylo obtížně dostupné pro hasící techniku. Po příjezdu na místo požár již lokalizován, Mlázovice tvořily zálohu pro zásobování vodou.

1. leden - Na Silvestra roku 2018 přesunula jednotka novou výjezdovou cisternu Tatra zpět do zrekonstruované zbrojnice, hned den poté již odtud vyjela k závažnému zásahu. První den v roce byli hasiči povolání ve 22.30h k požáru rodinného domu v obci Lužany. Na místo dorazili společně s jednotkou PS Jičín. Poloroubenné stavení bylo již v plamenech. Mlázovičtí hasiči zasahovali dvěma proudy na severní straně objektu. Dále rozebírali konstrukci dřevníku a dohašovali skrytá ohniska v dřevníku a stodole. Dalším úkolem byla dálková doprava vody a vynášení vybavení z objektu v dýchací technice. JSDH Mlázovice na maximum využila špičkový výkon své nové techniky. V jeden okamžik Tatra dodávala vodu dvěma C proudům na hašení a současně doplňovala ostatní cisterny z dálkového vedení. Obdobný zásah by se starou cisternou nebyl vůbec možný. Kromě SDH Mlázovice a PS Jičín na místě události zasahovaly jednotky SDH Lužany, SDH Lázně Bělohrad, PS Nová Paka a velitelský vůz JSDH Jičín, který kyvadlově z Jičína doplňoval vzduch do tlakových lahví (na místě byla velká spotřeba). Celý zásah ztěžoval silný vítr, zima a časté sněhové přeháňky. Zpět na základnu se Mlázovice vrátily až ve 2:30h ráno následujícího dne. O události byla odvysílána reportáž na TV PRIMA.

Visit canadian pharmacies I'm sorry.