Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Celkový počet hlasů: 1

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?

Hasiči oslavili výročí druhým místem

18. 05. 2008

V sobotu 17. května 2008 se u příležitosti 105. výročí SDH Mlázovice konala okrsková soutěž v požárním sportu. Domácí hasiči obsadili těsně druhé místo za vítěznými Lužany.

Letošní okrskové kolo požárního sportu se konalo opět v Mlázovicích. Důvodem byla oslava 105. výročí založení mlázovického sboru. V sobotu odpoledne se sjelo na fotbalové hřiště v Mlázovicích všech šest družstev okrsku (Mlázovice, Choteč, Lužany, Konecchlumí, Svatojánský Újezd a Šárovcova Lhota), aby se utkaly v připravené soutěži. Zvláštním hostem byli hasiči z Humburk, kteří udržují s našimi těsnou spolupráci.  Humburky s sebou také přivezly renovovanou  historickou ruční stříkačku z roku 1880, která původně pochází z Mlázovic. Při slavnostním zahájení všechny uvítal starosta sboru Zdeněk Gabriel a také starosta obce Tomáš Komárek, který poděkoval všem dobrovolným hasičům za obětavou a důležitou práci. Poté již přišlo na řadu vysvěcení nového praporu místního SDH (o něm píšeme na jiném místě).

Krátce po 14té hodině se již rozeběhly soutěže. Nejprve se utkaly štafety družstev (bariéra, okno, minimax a lávka). Tuto část vyhráli naši hasiči. Také na prvních dvou místech v závodě jednotlivců se umístili domácí – Marek Vojtěch a Michal Hroneš, s vynikajícími časy pod 20s. Vše nasvědčovalo vítězství Mlázovic. Bohužel,  královská disciplína – požární útok, se stala pohřebištěm favoritů. Mlázovice špatně nasály vodu do stroje a výsledný čas 38s zhatil naděje na vítězství. Ani ostatním se příliš nedařilo,  k vidění nebyl žádný vynikající výsledek. V celkovém součtu byly nakonec o 3s lepší Lužany, Mlázovice se umístily na druhém místě, třetí skončili hasiči z Chotče.

Soutěž se velice vydařila, počasí nad sbory drželo ochrannou ruku. Diváci, kteří přišli povzbudit své závodníky, odcházeli  spokojeni, i díky zajímavému moderování závodu p. Václavem Vojtěchem a bohatému občerstvení. Domácí sbor využil příležitosti a po mnoha letech došlo ke společnému fotografování s historickou stříkačkou i modernizovanou cisternou.